Rekonstrukce budovy dolu Alexandr

29110823ovha_charita_zarubek_3xcb_galerie-980

Charita svatého Alexandra odstartovala rozsáhlou rekonstrukci budovy, kde kdysi sídlilo vedení dolu Alexandr v Ostravě-Kunčičkách. Zchátralá technická památka je už třetí v tomto areálu, kterou Charita opravila a našla jí nové využití. Oprava má být hotova příští rok na jaře. „To už by se tu mělo stěhovat do chráněného bydlení devět klientů,“ říká Věnomír Merta z Charity svatého Alexandra.

I další technické památky v Ostravě se v současné době opravují, případně tam v dohledné době práce propuknou. Kromě těch známějších, a to v areálu Dolní oblasti či Trojhalí na Karolině, jde například o strojovnu pomocného těžního stroje v areálu bývalého dolu Petr Bezruč ve Slezské Ostravě. Tu má na starosti společnost Diamo. A pokračují také opravy Větrné jámy Vrbice v Ostravě-Hrušově. Dokončuje se tam oprava interiéru strojovny, našli jsme tam původní malbu.

Celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.