Regenerace parku Šumbark – vizualizace

Začala 4. etapa regenerace panelového sídliště Za Teslou v Havířově-Šumbarku.

Postupným kácením několika desítek stromů v lese mezi ulicemi Mládí a Jarošova začíná v Havířově-Šumbarku 4. – poslední etapa regenerace panelového sídliště Za Teslou. Předmětem investice je rekonstrukce chodníku včetně veřejného osvětlení na ulici Lidická a především pak vytvoření volnočasového areálu v lese mezi ulicemi Mládí a Jarošova.Tady vznikne odpočinková zóna a také místo pro různé sportovní vyžití se čtyřmi sportovními hřišti především pro starší děti.

Volnočasový areál bude na svém dně zakončen vyhlídkovou věží s lávkou vyrovnávající výškový rozdíl pro přístup do parku. Nedílnou součástí stavby budou lavičky, odpadkové koše a herní mobiliář. Realizace by měla proběhnout včetně dokončení v letošním roce, investice si vyžádá náklady cca 25 milionů korun.

park sumbark

park sumbark

Regenerace panelového sídliště Za Teslou na Šumbarku je realizovaná v průběhu 4 let. V první etapě v roce 2010 prozřely ulice E. Destinové a M. Malířové včetně točny autobusů, vznikla nová parkovací místa, proběhla dostavba pěších komunikací, kontejnerových stání a vegetační výsadba včetně nového veřejného osvětlení, to vše za 60,5 milionů korun. Druhá etapa v roce 2011 zahrnovala doplnění parkovacích míst, výstavbu obslužných a pěších komunikací, rekonstrukci veřejného osvětlení a doplnění zeleně v ulicích U Tesly a Šípková a plocha u ulice Mládí. Náklady jsou vyčísleny na 32,4 miliony korun. Třetí etapa regenerace v roce 2012 si vyžádala náklady cca 52,2 miliony korun a týkala se obytné ulice Mládí. Proběhla tady rekonstrukce komunikace a chodníků, dostavba parkovacích stání, přibylo nové veřejné osvětlení a dešťová kanalizace, proběhla výsadba zeleně, vše doplněno městským mobiliářem.

zdroj: havirov-city.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.