RD Kopřivnice III

Autor: Kamil Mrva Architects

Autor fotografií: Studio Toast

Na vrchním pozemku za naším ateliérem jsme realizovali dům k bydlení. Z hlavní cesty prakticky neviditelný dům v zeleni se nachází na komunikační ose od parkoviště.
Přízemní úsporný dům byl navržen s konceptem dvou horizontálních dřevěných desek (podlaha a strop) a uvnitř vytvoření života domu. Rozdělen je do dvou křídel, které vytvářejí v půdorysu písmeno L. V prvním z nich se nachází společenská část, které vévodí obývací prostor, jenž je prosvětlen skleněnými stěnami do zahrady. V druhém křídle je klidová část domu s ložnicemi. Poloatrium doplňuje terasa.
Konstrukčně je dům řešen jako dřevostavba s masivními panely a provětrávanou fasádou z cetrisových desek. Interiér je kombinován s přiznanými dřevěnými panely a sádrokartonovými obklady na stěnách. Typ výstavby a také jednoduchá dispozice domu předurčily několik dalších projektů a realizací našeho studia.

zdroj: stavbaweb.dumabyt.cz

Související články


Komentáře

 1. kdojekdo :

  U článku by mělo být seriózně uvedeno, že se jedná o komerční prezentaci ateliéru……a možná i s rokem výstavby a uvedením energetické náročnosti spadající do skupiny D.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 2. Martin [msstavby.cz] :

  kdojekdo: Na konci NAŠEHO článku je seriózně uveden zdroj. Převzatý text je odcitovaný. Na stránce kde čerpáme není článek označen jako komerční a nepíše se o energetické náročnosti.

  Pokud ano, prosím ukázat https://stavbaweb.dumabyt.cz/rodinny-dm-v-kopivnici-iii-17919/clanek.html

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  kdojekdo: naposledy te vyzyvam k ujasneni, za jake lzi se mame omlouvat (kdojekdo).
  toto je treti a posledni pokus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.