Půl miliardy z externích zdrojů na průmyslovou zónu Mošnov

V průběhu celého roku 2009 byla na projekt Strategické průmyslové zóny Ostrava-Mošnov z externích zdrojů, zejména prostředků ministerstva průmyslu a obchodu, čerpána částka 495,19 mil. Kč. Jen v prosinci loňského roku získalo Statutární město Ostrava z mimorozpočtových zdrojů ministerstva průmyslu a obchodu 264,457 mil. Kč.
Protože stávající Program na podporu podnikatelských nemovitostí a infrastruktury umožňoval čerpání prostředků a realizaci akce pouze do konce roku 2009, požádalo město Ostrava ministerstvo průmyslu a obchodu o možné prodloužení termínu realizace akce. Po mnoha urgencích bylo vládou ČR schváleno příslušné vládní usnesení, které prodlužuje dobu čerpání až do roku 2011.
Limitujícím faktorem pro další rozšiřování zóny byl nedostatek elektřiny. I ten je už ale odstraněn.Vedení 2×110 kV Příbor-Mošnov bylo zprovozněno 22. 12. 2009. Výstavba nadzemního vedení a dořešení všech problémů znemožňujících uvedení linky do provozu znamená pro SPZ Ostrava-Mošnov cca 50MW pro další rozvojové záměry v této lokalitě.
V současné době je v Průmyslové zóně Mošnov zaměstnáno 912 lidí, v následujících dvou letech má jejich počet narůst až na 1280 osob. Jejich zaměstnavateli jsou Behr Ostrava, Plakor Czech, Cromodora Wheel, Free Zone Ostrava a HB Reavis Group, kteří do zóny již investovali nebo plánují investovat téměř 6 miliard korun.

V současné době je v zóně dokončena klíčová infrastruktura a nic nebrání příchodu nových investorů. Ke kompletnímu dokončení stavebních objektů v zóně dojde v roce 2011.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.