Proměny Ostravy #88

Ulice Nádražní v centru Ostravy. V pozadí obrázku křižovatka s ulici Českobratrská.

1900-1918
promeny ostravy

2012
promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. aleš m. :

  Tak tady se proměna Ostravy evidentně nezdařila!!!

  Thumb up 3 Thumb down 4
 2. Pavel :

  No, podle mne se na fotce mnoho nezměnilo. První dům stojí, druhý byl zbourán a nahražen 2 novými, z nichž bohužel ten blíže k fotoaparátu byl stržen a vzniklá proluka se užívá jako parkoviště (jak jinak v Ostravě, že), zbývající 2 dvoupatrové domy stojí, v rohovém je pizzerie. Tedy až na tu proluku se mnoho nezměnilo…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. Dejvid :

  je třeba si přiznat, že i kapitalismus umí beztrestně bourat kus naší krásné historie :(

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. johny :

  Aspoň ten dům, kde je vinotéka, je podle mě hezčí, než jeho předchůdce…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  Snad se jednou dočkáme zástavby i této proluky. O možné podobě jsme zde již dříve informovali – http://goo.gl/Ad0emd

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. Martin :

  acdlcia: Ten návrh nevypadá špatně. Na druhou stranu se nemohu zbavit domu, že je Ostrava hlavním městem nerealizovaných projektů. Prakticky u každé proluky stojí billboard s nějakým bytovým či kancelářským komplexem. Kolik z nich se skutečně realizovalo asi zmiňovat nemusím… Jen mi přijde zvláštní, že si ještě Ostravané nevytvořili vůči těmto slibům averzi, když se z nich realizuje jen naprosto mizivé procento.
  Pavel: Zapomněl jste na čtyřproudou silnici vedle konzervatoře (skvělý nápad) a zbořený antikvariát místo něhož (ne)překvapivě nic nevyrostlo.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. Pavel :

  Ano, rohová budova zbouraná již v 80tých letech kvůli výstavbě čtyřproudové komunikace o 20 let později na fotce je a nyní již není. Nicméně souhlasím s „johny“, že ty budovy, které možná na fotce za roku jednadvě vypadají tak romanticky z hlediska stavebního mnohdy za moc nestály a nestojí. Kdo nevěří, ať se jede podívat na první budovu hned za zmíněnou zbouranou rohovou (dříve copycentrum, nyní nějaký čínský obchod). Jednopatrový vlhnoucí domek. A o ty v Ostravě nebyla nouze. Nezastávám názor, že je třeba se nad každou budovou rozplývat. Mnohem horší trend je to co zmiňuje Martin, že by se zbourané proluky měly zastavět. Což se něděje. V Ostravě se hlavně bourá.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 8. Michal :

  Neznám fakta, to mi ale nebrání psát nesmysly, co?
  Rohová budova antikvariátu byla zbouraná v roce 2006.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.