Proměny Ostravy #86

Ulice Novoveská v Ostravě-Mariánských Horách.

70.-80. léta 20.století.
promeny ostravy

2012 promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. marian :

  novinářská je jinde (u futura). tohle je foceno z novoveské, ty paneláky jsou na vršovců

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. aleš m. :

  marian: Jo, taky si myslím, že to není Novinářská ale Novoveská. Vůbec se divím, že kaplička přežila minulý režim i dnešní dobu, která není nakloněna k památkám. Zajímalo by mne, v které době popravili tu věžičku. Jestli byla ve špatném stavu (na 1.fotce ale vypadá ještě zachovale, dokonce celá kaple vypadá líp než na 2.fotce), tak ji přece mohli opravit. Ach město, město, město, ach !!!

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Jo Novoveská, soráč, je to podobné.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. Crazym :

  Ale vypadalo to zajímavě. http://www.imagehosting.cz/?v=novovesk.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. Miv :

  aleš m.: Tu střechu opravili relativně nedávno a přitom byla odstraněna ta věžička. Ještě před deseti lety to vypadalo na spadnutí, ale pak se udělala sbírka a takto se to opravilo. Je to odhadem šest let zpátky.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. aleš m. :

  Miv: Díky za info. Netušil jsem, že to bylo nedávno. Jak jsem už napsal, škoda, že neopravili i tu věžičku.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Alka :

  No nevím, ale mně ta opravená kaplička připadá jako taková obyčejná zděná budka, něco jako prostornější bouda na zahradnické nářadí. Měli to opravit do původní podoby, snad by to o tolik dražší nebylo.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.