Prodloužená Vítkovická otevřena

Při příležitosti oslav prvního máje a dne otevřených dveří byla uvedena do provozu první část ulice Vítkovické, která se tímto stala novým vstupem do Dolní oblasti Vítkovic. Úpravami procházejí teké okolní plochy a otevřena byla i navazující část ulice Ruské až k nové vrátnici do závodu.

Pohled na Jantarovou stezku směrem ke Karolině.

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  tady vytvorim trosku offtopic, ale jak na to koukam..
  umi mi nekdo vysvetlit smysl toho srafovaneho pole na ceskobratrske kdyz jedu od stareho pivovaru a chtel bych odbocovat doleva?
  me to vylozene irituje a ignoruju to, ale zajimalo by me, k cemu z hlediska bezpecnosti to slouzi..
  http://goo.gl/cVnUGS

  navic kdyz kouknu na opacny smer, v mych ocich totoznou situaci, a tyhle saskarny tam nejsou a radim se prirozene bez nejakych omezeni..
  http://goo.gl/ZnsHIC

  Thumb up 0 Thumb down 2
 2. MM :

  Hynek [msstavby.cz]: Podle mého je to kvůli tomu, že když to neznáš a jedeš tam poprvé, musíš podle značek a zrovna v tom bodu zjistíš jak se ty pruhy řadí. Osobně mám raději, že informace který pruh odbočuje doleva, doprava, mám raději značky nad hlavou. Takto pokud je kolona, stává se to nepřehledným. Proto tam dali zúžení aby člověk třeba nepřejížděl přes dva pruhy…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: Je to jednoznačné vymezení toho co je průběžný a kde začíná odbočovací pruh. Tam konkrétně nic složitého. Navíc čára není zeď.. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: ten prubezny napravo neresim. resim, proc ten odbocovaci pruh vlevo „umele“ zacina az dole a ne prirozene. nejdriv jsem si rikal, ze to ma souvislost s tim, ze sirka pruhu neni dostatecna, tak to takhle „priskrtili“, ale pak nechapu ten opacny smer, kde tohle neni a dostatecna sirka je tam taky az po urcite vzdalenosti.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 5. Meghan :

  Hynek [msstavby.cz]: Ve směru na centrum je podle mě vozovka celou dobu zhruba o šířce těch tří pruhů, kdežto na Varenskou jsou dva pruhy a až na konci je rozšíření pro třetí, takže tam být žádné „šrafování“ na zemi nemusí. V tom směru na centrum by asi taky nemuselo být, ale někdo je tam holt chtěl :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. thrpst :

  Hynek [msstavby.cz]: V prvním případě jde o dopravní stín pro vložení pruhu pro odbočování vlevo. Směrové odchýlení jízdních pruhů se v takových případech obvykle provádí právě stejnými rozšiřovacími nebo náběhovými klíny. V případě vychýlení rovných jízdních pruhů by řidiči bez těchto optických stínů/klínů pokračovali rovně a docházelo by pravděpodobně ke konfliktním situacím.

  V druhém případě nejsou jízdní pruhy pro jízdu rovně nijak vychylovány a proto může (pokud by správce silnice opravil značení) odbočovací pruh začínat bez stínu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  thrpst: 8) ok. zas to vychyleni tam je skoro minimalni, navic je tam stredovy pruh, me by nenapadlo, ze nejak ujedu. treba na rozdil od toho sameho (pokud teda spravne chapu) u zastavky vozovna v porube… pak hned pred konzervatori je taky uhyb, ale tam ten klin nijak extra nevnimam..

  kazdopad dik za vysvetleni :)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  zdroj: http://instagram.com/p/odULdzOuqe/

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.