Proměny Ostravy #77

Ulice nádražní v křížení s ulicemi Jindřichova, Plynární, Živičná.

1900-1918
promeny ostravy

2012
promeny ostravy

zdroj: ostrava.cz, google.com

Související články


Komentáře

 1. aleš m. :

  Ostrava, kdyby opravila staré domy, tak ba byla opravdu hezkým městem. Naproti Dolu Jindřich, podobných, co jsou na fotce, vybourala celý blok a posstavila panelové stvůry. Škoda každého historického domu – byť nemusí být památnkou. Škoda každého historického domu, který nechává město chátrat, byť je památkou.
  Trochu odpbočím: Byla tada návštěva, které naposledy byla v Ostravě před desítkou let. To ještě OD Ostravice byl v docela normálním stavu. Když jsme šli kolem, nevěřícně kroutili (byli 3 – jeden architekt) hlavou. Když jsme šli od Ostravské brány – moderní stavba se celkem líbila, k asarykově nám., klopýtali jsme po chodníku, plným děr. Ze Stodolní ul., byli jsme na výbornou polévku v Potrefené huse, odjížděli do Čech vlakem zs zastávky Stodolní a opět nevěřícně kroutili hlavou nejen nad ruinou nádherné stavby jatek, ale nad příšerným nepořádkem před opuštěným domem přímo naproti zastávky Stodolní. Je tam šíleně velká skládka odpadů – divili se, že to městu nevadí, když přímo naproti zastavují vlaky Leo. Student A. i Pendolino ad. Cestujících na zastávce bylo dost.
  Vizitka Ostravy – hrozně nemilá tečka návštěvy…….bylo mi to líto !!!

  Thumb up 5 Thumb down 1
 2. aleš m. :

  Omlouvám se za chyby a překlepy. Mám starý noťas a klávesnice nefunguje jak by měla. Prostě ostravské 3!!! se hodí k mému notebooku!!!

  Thumb up 2 Thumb down 2
 3. aggu :

  To je poprvé co vidím šraňky na Nádražní, díky ;) Na fotce je báňská vlečka, která vedla do dolu Jindřich. Btw zrovna tahle část Nádražní je víceméně taková, jakou bych si (na periferii centra) představoval, východní fronta domů je zachována a opravená (nebo se opravuje). Jiná věc je západní strana ulice a chodníky a trávníky, ale to už je ohraná písnička o lenosti a hlouposti našich ctěných konšelů…

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.