Proměny Ostravy #62

Ulice Nábřeží Svazu Protifašistických bojovníků.

50.-60. léta 20. století
promeny ostravy

2012
promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. aleš m. :

  Proměna??? Jen zábradlí a místo lidí auta…..

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. acdlcia [msstavby.cz] :

  aleš m.: Jsou tam třeba i nově vysazené stromy.
  Tato „proměna“ právě ukazuje že některé části Ostravy stále nabízejí v podstatě původní zákoutí po kterých se v komentářích k táto rubrice tak často teskní. Je pravda že třeba ty zdobné prvky v nejvyšším patře se časem nějak vytratily ale celkový ráz místa je v podstatě nezměněn.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. Martin [msstavby.cz] :

  aleš m.: Nenapadlo tě někdy, že hlavní proměnou je doba/čas….?!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Xavi :

  aleš m.: Vy jste to nepochopil. Cílem tohoto příspěvku bylo ukázat, že společnost RPG s domy, které vlastní, vůbec nic nedělá! :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  Opet krok k horsimu. Podivejte se treba na tu krasnou lampu ktera tam drive byla. A to jiz zminene zabradli…. drive to nejak fungovalo. Dneska se musi vsude nahnat kilometry zabradli co kdyby se neco stalo. Ve vylohach jsou mrize, ktere ani pres den nevytahuji. Takze to vypada jako v bronxu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: s tim „dneska“ bych brzdil. a i ta fotka ukazuje, ze kdysi byla jina situace, dneska by trebas takovy hloucek deti na silnici neprosel.

  vylohy jsou kapitola sama pro sebe, trend zalepit cokoliv skleneneho nepruhlednou folii je treba pro mne dost bolestna zalezitost, ktera se siri jak mor. stejne tak odhrnovat mrize je pro dnesniho lenocha prace navic a pokud mu tenhle krok nezvedne trzby o tretinu, tak ho ani nehne.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. MM :

  Hynek [msstavby.cz]: S výlohou to vidím podobně. Více neznamená lépe. Nechci dělat reklamu, ale viděl jsem nové logo a koncept drogerie Teta a opravdu palec nahoru. Jednoduché, veselé, pěkné. První obchod jsem viděl na 30. dubna v centru Ostravy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Martin :

  Škoda, že není k dispozici detail renovovaného domu. Bylo by vidět, že při rekonstrukci odstranili sgrafita pod střechou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Jarda :

  Martin: Neodstranili, ta grafita prostě zmizela, odpadla včetně omítky, tak to prostě jen znovu omítli. Je otázka jestli někde v archivu jsou půvoní návrhy uschovány a jestli na to bude někdo mít peníze je obnovit?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Achille :

  krásná fotka…denně tudy procházím a mám to tady rád

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Danek :

  Dnes jsem jel kolem a co nevidím? Dům je v rekonstrukci včetně nových výloh.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin :

  Tak jsem se spletl! Na jednom z domů sgrafita přežila a byla citlivě restaurována. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.