Proměny Ostravy #393

Křížení ulic Stodolní a Pobialova v centru Ostravy.

2017

Křížení ulic Stodolní a Pobialova v centru Ostravy.

zdroj: FB Ostrava – střípky minulosti

Související články


Komentáře

 1. adamous :

  Stodolni by si zaslouzila prozit novou renesanci, tj. pryc s reklamnim smogem, radu podniku bych tam po koronakrizi klidne ozelel = mohlo by tam vzniknout treba neco poradnejsiho a to parkoviste vlevo by se mohlo klidne jednou zastavet.

  Thumb up 13 Thumb down 2
 2. Jenaer Junge :

  Stodolní? Extremní nuda. Pár podniků, co stojí za zmínku. Líbilo by se mi tam něco ve stylu drážďanského Neustadt. Město, kde se soustředí mladé podniky nejen v oboru gastromie, ale i streetwear shopy, kulturní podniky, pouliční umělci, galerie.

  Thumb up 14 Thumb down 10
 3. Adam :

  Jenaer Junge: A uvědomujete si, že tyhle hipsterské věci většinu lidí absolutně nezajímají? Tajové věci patří někam za roh, aby nerušily.

  Thumb up 16 Thumb down 23
 4. Leny :

  Výzkum vnímání Stodolní ulice právě probíhá:
  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeaVG0JBOK5oFJ02MMp_3-DVDlBhPDlagePkwyBChON-8ObHQ/viewform?fbclid=IwAR3cyEOkqj0W5dzQn7viSmvirahr3-2waUMk2_TsX3RZiXCE2NIXkVazdjg

  Thumb up 6 Thumb down 0
 5. Crazym :

  S barákem kde je Sherlock`s pub mě váže zajímavá životní zkušenost. V roce 1970 dostala moje matka v souvislostí se stěhováním a prací v Inorga Ostrava (dnes barák ČEZu na rohu Mlýnské x Nádražní x Chelčického) nabídku několika bytů v Ostravě a podle polohy ji eliminovla na dva byty v okolí, jeden na Chelčického a jeden právě v baráku kde je dnes Sherlock`s pub, které si šla prohlédnout. Vybrala si byt na Chelčického a ten druhý byl dalších dvacet let prázdný, tak soudruzi „hospodařili“ s byty co nebyly nikoho a současně nás všech :-) Mmch dlouho se to po převratu nezměnilo, jen poslední dobou se to trochu zlepšuje :-) No a já si na to pokaždé vzpomenu když jdu kolem a děkuji bohu za ty souhry náhod v historii toho baráku na ulici Chelčického, které vedly k tomu, že tam dnes dnes vlastním byt. Protože po divoké privatizaci v devadesátkách bych dopadl jako spoustu mých známých a spolužáků, kteří se díky ní stali jako dlouhodobí nájemníci v podstatě obtěžujícím hmyzem, kterého je třeba se zbavit :-(
  No a dnes se samospráva bije v hruď, jak oživuje centrum a nedávno zveřejněné údaje o extra vysokých nákladech na znovu obnovení jednotek bytů v mém okolí, třeba ty na ulici Purkyňova či Poštovní mě fakt pobavily v souvislosti s tím jak jsou velké a že jsou určeny k nájmu :-) A jejich snaha stavět se do pozice developera nájemních bytů v atraktivních a drahých lokalitách v centru města je už jen perlička podtrhující jejich skvělé „hospodaření“ se svěřeným majetkem a penězi :-(
  Fuj to jsem se rozkecal, sorry :-)

  Thumb up 9 Thumb down 6
 6. thvari :

  tak stodolní klidně může zůstat zhruba tím, čím je, ale představoval bych si širší výběr podniků a zastavěné proluky. Reklamní smog tak nějak předpokládám vyřeší vyhláška města.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 7. MM :

  Stodolní má jednu velkou výhodu a tou je poloha! V Ostravě moc historických ulic není a Stodolní je jednou z mála. Proto má své kouzlo. Bohužel postupem času se z různorodých podniků stala jednotvárná stoka. Na začátku ulice slyšíte tu stejnou hudbu co na konci. Podle mého je to až moc orientované na mladé a to je špatně. Musí to být mix. Není tam ani jeden TOP klub nebo restaurace. Je to dáno i tím, že ulice je posetá tukem, bistra na úklid před svou provozovnou kašlou a město s tím nic nedělá. Úroveň klubů hodně poklesla, jak říká Polreich, stačí si zajít na záchod a máte hned jasno. Jestli se nepřeorientují na náročnější zákazníky, mají smůlu. Mladí si vypijí flašku někde na sídlišti a pak přijdou pařit, logicky to ten klub nevytrhne. Myslím, že Stodolní chybí TOP klub jak velikostí tak sortimentem, který by ostatní donutil začít něco dělat. Potenciál místa je pořád velký!

  Thumb up 17 Thumb down 1
 8. aggu :

  MM: Všechny ulice v Moravské Ostravě jsou zhruba stejně „historické“ jako Stodolní…Špičkové podniky v té změti jdou najít taky. Ulice není posetá tukem. Úroveň klubů neklesla, je pořád stejná.

  Thumb up 4 Thumb down 12
 9. Adam Cerv :

  MM: A já jsem si zrovna říkal, že se stodolní mění přesně tím směrem jaký popisujete. Myslím, že se dost posiluje ta denní funkce. Top restaurace může byt třeba Bernies, od Dvořáčka Hola, Hokus Pokus apod. Uvidíme jak to bude teď po koronáči, ale mi osobně připadá, že ta ulice šla v posledí době vcelku dobrým směrem.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 10. Jenaer Junge :

  Adam: takové čtvrti existují ve všech větších městech a patří k těm nejvyhledevánějším, nejen ze strany mladých lidí. Myslím si, že by to bylo mnohem lepší řešení než současný stav.

  Thumb up 8 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.