Rekonstrukce bazénu Štramberk-Libotín

Bazénová vana a potřebná technologie jednoho z nejkrásnějších koupališť v kraji se bude rekonstruovat. Město Štramberk vypsalo veřejnou zakázku na stavební práce.

Projektová dokumentace řeší opravu stávající bazénové vany plaveckého bazénu a dětského brouzdaliště, včetně opravy a doplnění technologického zařízení. V části plaveckého bazénu s nejnižší hloubkou vody, bude zachován oddělený prostor, určený pro plavání dětí. Tento prostor tvoří společnou vodní hladinu s bazénem plaveckým. Stávající dětské brouzdaliště bude opraveno a bude řešena nová samostatná úpravna vody, osazená v blízkosti brouzdaliště. Úpravna vody bude osazena do nové montované stavby. Konečná povrchová úprava bazénových van bude řešena fólií. Nové filtry budou zastřešeny novou dřevostavbou. Venkovní bazény budou řešeny v souladu s Vyhl. 238/2011 Sb. o stanovení hygienických požadavků na koupaliště, sauny a hygienické limity písku v pískovištích venkovních hracích ploch.

Stávající bazénové dlážděné ochozy (chodníky okolo bazénu) budou předlážděny stávající dlažbou, s doplněním nové. Stávající ochozová brodítka budou vyspravena a vyložena bazénovou fólií v protiskluzovém provedení. Brodítka budou osazena novou dnovou výpustí a přepadem a také novou sprchou. Oddělení čistého prostoru od travnatých bude zachováno stávající. Technologické zázemí plaveckého bazénu – čerpadla, MDS, ATS, bude umístěno ve stávajícím zděném objektu úpravny vody technologie úpravy bazénové vody. Pískové filtry budou osazeny na stávajícím železobetonovém soklu. Nové filtry budou chráněny proti oslunění novým dřevěným zastřešením – pergolou.

Bude využita stávající akumulační jímka o pracovním objemu cca 40 m3. Pro vypouštění bazénu a rozvodů technologie bude využita stávající vypouštěcí šachta. Akumulační jímka bude vypouštěna do stávající vypouštěcí šachty, do které bude také zaústěn nový bezpečnostní přepad AJ. Voda z praní filtrů bude vypouštěna do stávající usazovací jímky, která bude doplněna o provzdušnění a automatické vypouštění. Jako zdroj vody pro bazény letního koupaliště v Libotíně, bude sloužit nová přípojka vody pro areál, která je řešena samostatným projektem. Součástí této PD je přivedení nového zdroje pitné vody z přípojkové šachty do stávající strojovny technologie plaveckého bazénu.

zdroj: lasska-brana.cz

zdroj: sluzby.e-zakazky.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.