Proměny Ostravy #361

Ostrava-Vítkovice, Mírové náměstí.

2017

zdroj: FB NEZAPOMENUTÁ OSTRAVA

Související články


Komentáře

 1. Jana :

  Z první fotografie na člověka dýchne nostalgie (i když socialistický šlendrián, přetrvávající dodnes, je tam viditelný), na druhé fotografii vidíme dominující autobus. Vítkovice jsou čtvrtí, která obdobně jako Přívoz neustále bojuje se sociální skladbou obyvatel a asi nikdy nebude patřit mezi vyhledávané oblast k bydlení.

  Thumb up 13 Thumb down 10
 2. Adam Cerv :

  Jana: To nemusí být do budoucna pravda. V zahraničí nebo třeba i v Praze/Brně vidíme, že vnitřní města, která měla obdobné problémy, jsou dnes jedny z nejvyhledávanějších lokalit. Samozřejmě to bude záležet na tom, jak si povede Ostrava jako celek. Ty prognózny zatím pozitivní nejsou, ale pokud se i díky výstavbě podaří dostat lidi zpátky do města – hlvně centra, do budoucna se bude více podporovat vzdělání, věda a výzkum a obecně věci se skutečně přidanou hodnotou, tak se může všechno změnit. Trendy suburbanizace už taky pomalu doznívají, lidi se začnínají zkrátka vracet zpátky do měst, u nás je to pochopitelně zpožděné a trochu závislé na ovzduší. Každopádně nic se neudělá samo, ale začíná to být na dobré cestě

  Thumb up 17 Thumb down 2
 3. Jana :

  Adam Cerv: Doufejme, že tomu bude tak, jak píšete. Osobně si myslím, že Ostravě definitivně ujel vlak.

  Thumb up 9 Thumb down 20
 4. makovy kolac :

  Adam Cerv: Ostrava má taky tu nevýhodu, že na české straně hranice jsou investice v jiných krajích mnohem výnosnější než zde, zatímco na polské straně je investování jednodušší a méně nákladné. Musíme mít investorům co nabídnout, a oni poté přijdou a změny se budou dít rychle.
  Štěstí mají třeba Košice na východě Slovenska, kde široko daleko není žádný konkurent a toto město se dnes rozvíjí. Kdo tam kdy byl, tak pochopí, že Ostrava má skutečně navrch po všech ohledech, i přesto se tam však ve velkém staví byty, kanceláře, obchody.
  Ostrava má kolem sebe bohužel velkou konkurenci (př. Katovice), která všechny investice od nás stahuje pryč.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 5. Tom :

  Ostrava má smůlu v úbytku obyvatel,ale to není jediná v ČR. Chtělo by to lákat mladé lidi, aby v Ostravě žili. Myslím si,že velkou zásluhu mají univerzity. Je třeba výborné, že OU staví nové budovy,i když ty návrhy… Hodně lidem se v Ostravě žije dobře, takže nevidím důvod k porazeneckym řečem. Máme se tady fajn.

  Thumb up 20 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.