Proměny Ostravy #333

Pohled ulicí 28.října směr Frýdlantské mosty.

2017

zdroj: FB NEZAPOMENUTÁ OSTRAVA

Související články


Komentáře

 1. Aleš :

  Nějak na té původní fotografii postrádám budovu uhelného prádla, protože to byla naprosto nepřehlédnutelná dominanta středu města.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. thvari :

  no a za pár roků (foto z r. 2023) tam bude po levé straně i ta výšková budova! :-)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  thvari: Výšková stavba, která bude nižší než většina paneláků na Dubině, Výškovicích, severu Poruby.

  Já nevím kde se pořád bere ta schíza, musíme postavit nějaký „mrakodrap“, nezveme ho Ostravská slza a ego bude uspokojeno.

  Thumb up 7 Thumb down 9
 4. Adam (ten hodný) :

  Martin [msstavby.cz]: když půjde dobře, tak bude trčet aspoň kousek nad Frýdlantské mosty

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. thvari :

  Martin [msstavby.cz]: moje ostravské ego se teda pne dost vysoko…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  thvari: Ale čím to?

  Thumb up 0 Thumb down 3
 7. thvari :

  Martin [msstavby.cz]: toť otázka vpravdě filozofická

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Mak :

  thvari: To není o egu, u člověka je přirozené , že se žene za lepšími výsledky, penězi,kvalitnějším životem, pokud ne je definitivně pohřben. Bez takové vize by nevznikl dnešní Dubaj.Nebo ve Varšavě vyrůst letiště za 100miliard korun atd.Nevidím důvod proč by nemohla vyrůst v OV třeba nejvyšší budova v ČR.Stejně však o žádném investorovi ani budově není ani zmínka. A v podmínkách je nejméně 12patrová budova..nikde není napsáno, že nemůže mít pater třeba 18-20 a více.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 9. Slosor :

  Škoda těžní věže.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 10. Crazym :

  To už byla doba kdy měl ten člověk na křižovatce „luxusní“ budku, to tenhle týpek tam musel šichtu kdysi odstát :-) http://screenshot.cz/K4S50/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. MM :

  Vždy když přijíždím od Zárubku (ulice Na Karolíně) a stojím na této křižovatce kde je nepochopitelně přikázaný směr na Porubu (ulice 28. října), tak si říkám jak u toho pánové projektanti přemýšleli. Na semaforu zelená, rozjedete se a zelená pro chodce. Takže se tam sotva vlezou dvě auta, protože na kolejích stát nechcete. Ti chytřejší jedou jako do centra a vrací se zpět (tak 3-4) auta. Opravdu nechápu takto nesmyslně nastavenou křižovatku. Mimochodem křižovatka u Karoliny pod mosty je aktivní i po otevření Rudné. To znamená, že přes den tam člověk zbytečně stojí a čeká na dvě na tři auta. Proč se to nemůže vrátit opět do původního stavu, který vyhovoval všem. Žádné nehody tam nebyly a provoz plynulý?!

  Thumb up 4 Thumb down 1
 12. Raptor :

  thvari: i me ostravske ego je k prasknuti, Jsem naprosty patriot i pres to ze jsem zil roky v Kalifornii, jsem stastny ze jsem zpet a v ramci CR bych nemenil. Jen mi to kazi divnolidi jako je zde Martin… Priposrani s vedomim,ze jen jejich nazor je nejlepsi.

  Thumb up 4 Thumb down 10
 13. j.ree :

  MM: Chci rozjet jakousi iniciativu za zruseni nesmyslnych semaforu, nebo aspon jejich smysluplne nastaveni. Ta krizovatka u Karoliny je spatna, to je fakt a bez diskuze. Dalsi podobny kousek je u krajskeho uradu. MSK se honosi tim, ze chce zlepsit prostredi, nicmene na 100 metrech 3 semafory? WTF? Nastesti mam nejakou vizi, co a jak a sbiram materialy, at to muzu dat dokupy…

  kdoz chcete, tak se muzete pridat :)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 14. acdlcia [msstavby.cz] :

  MM: Nesmyslná je i v opačném směru. Jedu z mostů a chci odbočit doprava. Dostanu zelenou a chodci vpravo taky takže ujedu dva metry a stojím. Kdo tohle vymyslel. A takových křižovatek je více.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 15. MM :

  j.ree: Super nápad, klidně pomůžu. Jenom je smutné, že občané musí suplovat práci, kterou má vykonávat úřad nebo policie. Ještě když jsou za to placení. Ať mi nikdo neříká, že úředníci, policajti nebo politici nejezdí po stejných cestách?! Jezdí, to znamená, že to mají úplně na párku. Smutné…

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.