Proměny Ostravy #328

Pohled na panelové domy a obchodní centrum u dnešní tramvajové zastávky Důl Jindřich v centru Ostravy.

2017

Související články


Komentáře

 1. Martin :

  Zbourat a postavit zelen!

  Thumb up 5 Thumb down 11
 2. Ostravan :

  Když jsme u Jindřicha, tak co Jindřich Plaza – stále nic?
  http://www.top-expo.cz/domain/top-expo/files/vyskove-budovy-a-uspory-2010/PREZENTACE%20VBE%20katka/marian%20vorsik.pdf
  https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/projekt-jindrich-plaza-v-ostrave-zustal-na-zacatku.A121130_1861319_ostrava-zpravy_jog

  Thumb up 9 Thumb down 1
 3. Kuba :

  Tada najdes nejake info http://asental.cz/cs/projekty/investicni-projekty/jindrich-center

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. jiří :

  dík touž sem viděl kdysy ale pořád nevidim kdy začné ta rekonstrukce jinák pěkné obrazky

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. D-r :

  Vypadalo to hrozně, a teď to vypadá ještě horší.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 6. Pavel :

  Albert – mizerna nabidka, vysoke ceny. Jinak si nestezuju.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Tano :

  Otec mi kdysi dávno říkal, že v tom domě hořelo a opravdu na té první fotce jdou vidět (přibližně v polovině domu) ještě čmouhy od sazí.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Adam (ten hodný) :

  asi na ten vyhořely byt, žádná velká změna

  Thumb up 0 Thumb down 1
 9. MareK :

  Vyjádřím se jen k barevnosti fasád, nový stav je jednoznačně horší. Původní stav byl v harmonii (výškové s nízkými). Zajímavé by bylo zjištění, zda to bylo dáno jedním vlastníkem či regulativem původního (pokud nějaký byl) ÚHA?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 10. Tom :

  Příšerné před lety i dnes.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Hrdý ostravák :

  Zbourat.Když si uvědomím ,že někteří lidé jsou pro zbourání Ostravici(především politici z ODS) a tyto odporné bolševické paneláky se nebourají,jímá mne nevyslovitelná hrůza. Kde to jsme?

  Thumb up 0 Thumb down 12
 12. Tomáš :

  Zbouráme paneláky a stovky tisíc lidí budou bez domova…
  Super plán, určitě trvalo dlouho ho vymyslet.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 13. Infoš :

  Hrdý ostravák: Nevím kde lidé chodí na názor, že paneláky jsou nějaký bolševický vynález!? Panelová prefabrikovaná výstavba historicky vznikla dávno před bolševiky a pro stavby bytových či občanských staveb se začala využívat v zahraničí o pár desítek let dříve než u nás, např v Německu, ale také v Belgii, či Anglii a dalších zemích. A že jsou odporné? To je věcí názoru a vkusu každého z nás. Já si o vás také mohu myslet že jste odporný, ale je to jen věc mého názoru a realita může být jiná. Nevím proč mají lidé tendence dělat ze svých názorů obecně přijímané pravdy. Bytové domy stavěné panelovou prefabrikovanou technologii mají své opodstatnění, svůj architektonický styl a odporné jsou spíše ta barevná zvěrstva, která na ně prosazují lidé Vašeho typu, kteří jsou znechuceni z té „bolševické šedi co tu byla 40 let a teď se musí změnit na něco pozitivně barevného“, jak říká každý správný panelákový důchodce… I paneláky mají své kouzlo, pokud jsou postaveny v hezkém prostředí, správně urbanisticky zasazeny do krajiny a s architektonickým citem navrženy. A například paneláková sídliště na Jihu, či v Porubě jsou urbanisticky mnohem kvalitnější, než dnešní bytová výstavba, která se omezuje jen na samotnou stavbu, mnohdy vůbec neřeší vazby na okolí a další věci. Potom každá stavba vypadá stylově jinak, má jinou hmotovou koncepci, výšku, materiály a netvoří blokovou, ale ani kvalitní samostatně stojící zástavbu. V tomto byly ti vaši bolševici kousek dál, že aspoň ta sídliště navrhovali s nějakou celkovou koncepcí. (Jsem totální antikomunista, to jen pro info, než mě obviníte z toho že jsem taky bolševik atd…)

  Thumb up 18 Thumb down 2
 14. Hrdý ostravák :

  Infoš.:Jsem pro zbourání pouze těchto dvou domů a jednoho velkodomu v Přívoze,který kazí architekturu Camila Sitteho Špatně jsem se vyjádřil, za což se Vám velikolepě omlouvám.Jsou v samém centru a Ostrava by byla na pohled působivější. Ta sídliště plná těchto normalizačních skvostů v Hrabůvce,na Dubině mi věru nevadí ,ale do centra historického to nepatří. Je v tom hnusu taky své kouzlo,které např.zobrazila uhrančivě Věra Chytilová v snímku Panelstory aneb jak se rodí sídliště. Máte pravdu ,že tyto občanské domy vznikaly již dříve např. v západní Evropě ale také v Zlíně u Bati,či co. V jednom takovém dělnickém domě jsem kdysi bydlel ve městě Skelmersdale.Bylo to zajímavé. Ale, jak je můžete srovnávat s těmi normalizačními paneláky? Jste pro bourání Ostravice?Mnoho lidí na internetu,co čtu si přeje zbourání Ostravice. Přijde mi to děsivé a nepochopitelné,stejně jako kdyby Pražáci chtěli zbourat Karlův most.

  Thumb up 4 Thumb down 7
 15. davidb :

  Hrdý ostravák:
  Tak srovnávat Ostravici s Karlovým mostem je trošku mimo, ne?

  Thumb up 9 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.