Proměny Ostravy #306

Prostor před hotelem Imperial v centru Ostravy.

2017

Související články


Komentáře

 1. Panakis :

  Ty kraaso. V Tom baraku napravo jsem se narodil… To byli zivoty v centru… :) pro novou zarovku jsem chodil vnitrnim schodistem za sefem do elektra. Aji baterky meli. Ty ploche :)

  Thumb up 9 Thumb down 0
 2. Summerboy :

  Konecne zmena k lepsimu :-)!

  Thumb up 4 Thumb down 2
 3. tommtomm :

  Nevim nakolik změna k lepšímu…. člověk začíná zpětně doceňovat podobu měst do 60. let. Tím nemyslím, špinavost, kaatstrofický stav chodníků a cest atd atd ale určitou bezbariérovost. Bezbariérovost muže znít směšně (nemyslím ted vozíčkáře ale obyčejného člověka) ale podívejte se na fotky z tohoto období, Město je funkční, logicky propojené, bez vysokých obrubníků, zábradlí ohrad a mobiliáře blokující průchod, jde prostě o obyčejnou ulici pro obyčejný městský život v městě co funguje, chápu že při dnešním rozšířením IAD je tento stav již hůře uskutečnitelný, ale již na fotce ( netroufnu si hádat datum) je aut celkem dost a na ulici se snesou s chodci (opět nenarážím na parkoviště na náměstích). V dnešní době mi přijde, že se snažíme vše striktně oddělovat za pomocí komplikovaných a překombinovaných řešení, chodce, cyklisty, tramvaje, auta.. to nemá za následek větší bezpečnost ale naopak se vytrácí elementární slušnost a fungování musí být zajištěno hromadou značek a pruhů. Mohutně budované cyklostezky (bez logiky!!! opět nemyslím „tranzitní stezky) jsou někdy zcela zbytečné… Zkrátka, někdy obyčejná ulice bez značení a všeho balastu může být tím nejlevnějším, nejjednoduším a možná i nejvhodnějším řešením, zkusme se zase trošku spolehnout na slušnost a zdravý rozum obyčejných lidí i za cenu určitého zpomalení

  Thumb up 8 Thumb down 1
 4. Pavel :

  U vchodu do Imperialu stojí Polski Fiat 125p, ten se začal vyrábět v r. 1967 (analogický žigulík alias VAZ 2101 se začal vyrábět r. 1970), ze začátku byly u nás oba vozy dost vzácné, po pravé straně pak stojí Škoda 100 nebo 110, která se začala vyrábět v r. 1969. Takže fotka bude s největší pravděpodobností z poloviny 70. let.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.