Proměny Ostravy #288

Ulice Těšínská v Ostravě-Radvanicích. Dle původního objektu jde vidět, že profil ulice Těšínská byl zvednut do mírnějšího sklonu.

2017

zdroj historické fotografie: FB NEZAPOMENUTÁ OSTRAVA

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Jak citlivé to bylo, je vidět u domu vpravo, má vozovku v mezipatře… btw neví někdo z jakého důvodu k tomu došlo? Z dopravně-technických nebo „jiných, vyšších“? U některých měst jsem se setkal s tím, že městské ulice směřující do centra byly narovnány (a někdy i drsně demolicemi uličních bloků), aby byl zajištěný plynulejší pohyb vojenské techniky. Nebo Lidových milicí, pro případ že by lidé zlobili…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Erik Gajdošech :

  Zajímavé. Nikdy mě nenapadlo, že se takhle upravovaly ulice.
  V každém případě změna k horšímu či lepšímu tady uplatnit moc nejde.
  Každá doba si žádá své. :)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. Xavier :

  Však podobné „řešení“ známe i z těch neblaze proslulých frýdlantských mostů, ne? https://mapy.cz/s/2x20T :-) Jinakk předpokládám, že k tomu došlo prostě proto, že šlo o poměrně vytíženou silnici a kdyby se to nechalo tak, jak to bylo, tak by to bylo z jedné strany dolů, a pak najednou prudce nahoru, což by nejspíš zpomalovalo dopravu. Ale je to jen můj skromný odhad…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.