Proměny Ostravy #110

Ulice Těšínská v Ostravě-Radvanicích. V pozadí lze vidět Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie.

30. léta 20.století

promeny ostravy

2012promeny ostravy

 

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Koukám, že vlevo je pořád dům se šikmou střechou, jen se otočil a změnil využití :D Ale pořád většina Penny a Lidl marketů vypadá líp, než jen hranatá krabice :)

  Thumb up 1 Thumb down 6
 2. Marek :

  podle fotek ten dnešní stav ničí hlavně moc široká ulice, méně betonu/asfaltu a více trávy by tomu jen prospělo

  Thumb up 2 Thumb down 4
 3. thvari :

  to je perfektní srovnání. ten Penny, to je teda síla. Zajímal by mě váš názor na stavbu supermarketů:
  1) stavět obchody takto jako na obrázku, i když to může působit jako pěst na oko.
  2) stavět obchody a obchodní domy jen v historických budovách, např. jako je Palladium v Praze (nebo pokud by nové „obchodní centrum“ vyrostlo v Ostravici)
  3) nestavět supermarekty vůbec a nejlépe se vrátit k různým zelinářstvím, řeznictvím, hokynářstvím, farmářským trhům, apod.
  4) stavět je např. jen u výpadovek z měst, aby nehyzdily starší zástavbu
  5) jiné nápady

  Thumb up 1 Thumb down 5
 4. aldik :

  thvari: 3)totální blbost
  1, 2 a 4 – kombinovat tyhle tři volby dle situace v místě a jeho okolí

  Thumb up 0 Thumb down 4
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  aldik: takze to, ze ti neco prodava primo clovek, co to vypestoval nekde v relativni blizkosti, to ti prijde jako totalni blbost. ale jezdit za mesto do krabice, kde maji v plastu zabalene holandske okurky, je v poradku.

  jak myslis :)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 6. aldik :

  Hynek [msstavby.cz]: Což o to, že to necestovalo půl Evropy kamionem by bylo fajn, ale pak by taky ty malé prodejny musely za něco stát (i vzhledově).. být déle otevřené (sedm dní v týdnu a taky jednotná prodejní doba u všech obchodů alespon v ulici/stánků na tržišti), přijímat platbu kartou, mít parkoviště (i když osobně zatím auto nemám) a taky je pohodlnější vše nakoupit na jednom místě v hypermarketu, než lítat po třeba deseti malých krámcích- přesně proto super a hypermarkety vznikly. ;-)
  Třeba by se mi líbilo udělat ze staršího nákupního střediska (Kotva v Zábřehu, rozpadlá Ostravica a jiní kandidáti) udělat sice moderní nákupní centrum se všemi výhodami psanými výše, ale zároveň by prodejci byli čistě lokální a jejich produkty samozřejmě taky.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 7. Standa :

  Jenom bych poopravil ten nadpis, v pozadí není Husův sbor, jedná se o Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie. Objekt Husova sboru je asi 500 m nazpět. Na obrázku objekt vpravo je bytový dům a hostinec U Břenků. Na rohu před hostincem byla benzínová pumpa. Na stavbě vpravo v pozadí je vidět o kolik byla dnešní cesta navýšena.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  Standa: opraveno, diky

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.