Krásné Pole chce nové centrum

Krásné Pole chce vybudovat nové centrum.

Krásné Pole žádné centrum v pravém slova smyslu v podstatě nemá. Je ukázkovou obcí, kde je vše postupně naskládáno podél silnice a kde ani nepoznáte, že míjíte důležitý úsek. A to se má změnit. Dnes pomyslné centrum tvoří několik objektů kolem silnice s malými parkovišti. Tím prvním, co se změní, bude vytvoření chodníku. Ani ten totiž podél hlavní silnice v obci nevede. Družební ulici nově olemuje až ke hřbitovu a stavět se začne už letos.

„Snad se povede i vytvoření pěší zóny v okolí radnice a za ní, protože není nejmenší důvod, aby zde vedla silnice, jezdily zde auta a do toho skákaly hrající si děti,“ vysvětluje úskalí starosta Krásného Pole Tomáš Výtisk s tím, že dále to bude hodně o jednáních s lidmi, od nichž bude potřeba vykoupit řadu pozemků. „S některými majiteli jsem už předběžně domluvení,“ říká Výtisk.

Na rozvoj centra si obec nechala zpracovat projekt od architektonické kanceláře Projektstudio, která navrhla vyvést od každé důležité budovy kolem silnice jakési „koberečky“ v podobě dlažebních kostek až na silnici, aby si procházející i řidiči uvědomili, že se nepohybují po tuctové silnici.
Tato část je sice jen výhledovým snem. Jedná se o finančně náročný projekt a silnici, která je navíc v relativně dobrém stavu, vlastní kraj. Řada dalších změn už se ale v obci – vedle zmíněného chodníku – chystá.

Památník obětem první světové války nedaleko zdejšího obchodu se vizuálně otevře do prostoru a podél zídky u hasičské zbrojnice vznikne sportovně-relaxační centrum s workoutovými prvky. „V letošním rozpočtu na to máme vyhrazené finance. Ještě v březnu na tomto místě stála zchátralá palírna, kterou jsme teď zbourali,“ popisuje starosta.

Okolí hasičské zbrojnice se ale změní výrazněji. Krásnopolští dobrovolní hasiči totiž mají cenný exemplář staré stříkačky, která ještě byla tažena koňmi, a našli pro ni nové využití. Požárníci si za sedm set tisíc korun svépomocí stavějí přístavbu, jakýsi prosklený show room, kde bude stříkačka vystavena pro veřejnost. Hotovo má být ještě letos.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Pavel :

  Ještě by to chtělo i nějakou realistickou vizualizaci. Ne vždy kvetou sakury, ne vždy máme bílé Vánoce, ne vždy se tudy jen tak promenují krásní mladí lidé :-)
  https://www.google.com/maps/@49.8452645,18.1231036,3a,75y,51.96h,86.31t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-bNkqv8A_oIpoG2XN5OtEA!2e0!7i13312!8i6656

  Thumb up 7 Thumb down 3
 2. Xavier :

  Pavel: Bylo by fajn si obrázky prohlédnout a být trochu informován: 1) Hned na první fotce vlevo jsou vlevo vyobrazení dva starší páni; 2) Sakury naopak kvetou velmi často, existuje mnoho kultivarů. Třeba tzv. fujuzakura kvete opravdu v zimě; 3) Z obrázků rozhodně neplyne nic z toho co píšeš; 4) G. street view není realistické vyobrazení ;-)

  Thumb up 2 Thumb down 9
 3. tommtomm :

  ačkoliv se to nevstahuje zrovna k tématu tak se musím pavla co se týče dehonestace vizualizací zastat, také první co mě pláclo přes nos byla nereálnost většiny těch obrázků ( chápu vizualizace není realita) ale jen jeden do očí bijící příklad, slečna s pánem procházející se po travních dlaždicích krasně zasazených do zelené trávy – realný stav, většina lidí ví jak tento povrch dopadá, jak špatně se po něm chodí a jaké blátivé cestičky doprovázejí jeho okraje. Nechci zhodit tuto vizualizaci, ale i všechny ostatní, tak často zobrazované, které se snaží přikrášlit výslednou podobu které nikdy nebude dosaženo. Vezměme příklad vizualizace sníženého věžáku, nereálný pohledový směr na vizualizaci a barevné a materiálové řešení které je v detailu nečitelné, neví se o jaké panely jde, jak budou porezní a podobně. To samé vizualizace karoliny a jak dopadly bělostné velkoformátové desky vystavené povětrnostním vlivům. Tento částečně OT bych rád ukončil přáním jako laika aby u duležitých staveb byly zobrazovány nejen tyto vizualizace, ale i plánovaná dokumentace ( což často už teď bývá) a u důležitých veřejných staveb i fyzický příklad z jakého materiálu bude stavba provedena, třeba na veřejné prezentaci k rekonstrukcím a stavbám, doplněné o moderovanou debatu na zmíněné téma, to je bohužel asi nerealizovaný sen. Ale už tato stránka je řadový posun do zcela jiné dimenze oproti situaci před 10 lety. Jenže jde spíše o hlídacího psa ( za což jsem ještě raději a určitě již přispěla k debatě a snad i zlepšení nejen ostravy ale i ms kraje) spíše bych však uvítal podobně zaměřenou a přehlednou stránku kterou by spravovalo město, obec, kraj a kde by zveřejnovalo plánované stavby. Ještě jednou nic proti Kr. Poli, kterému přeji zůtulnění ani proti architektonické kanceláři která studii provedla. Spíš je to povzdech nad současnou neprofesionální formou vizualizací a studií a prezentací samospráv ale i soukromých subjektů k prováděným projektům.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 4. thrpst :

  Se zbláznili asi.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 5. Jarmila Vernarská :

  Krásné obrázky, ale absolutně nevypovídající o skutečné situaci v uvedeném místě – uvedené prostředí a silnice je do kopce,a to dost prudkého, kdežto vizualizace ukazuje krásný rovný terén… to by asi architekti zohledňovat měli, jinak je to nepoužitelné a zbytečné plýtvání barvami

  Thumb up 4 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.