Proměny Ostravy #235

Pohled na domy v ulici Velká v centru Ostravy.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

2017

Související články


Komentáře

 1. Rýša :

  Mohl to být příjemný krámek v centru. Místo něj je tam proluka. Jinde by si takových domů cenili – a ne že ne – podívejte na Prahu.(To zase schytám od aggu). Ta má památek na každém kroku a podobné domy tam nebourali, aby místo nich „postavili“ proluky.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 2. jp :

  Ta ulice je dneska pěkně odpudivý humus, tam je špatně snad úplně všechno :/

  Thumb up 5 Thumb down 3
 3. Michal :

  Nechat zchátrat a pak alibisticky zbourat. Nic nového v Ostravě.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Aleš :

  Nazývalo se to „Pod laubama“ a ulice byla plná židovských obchodů a krámků, takže ta ulice měla „genius loci“. Bohužel vzhledem k neprováděné alespoň minimální záchovné údržbě nechali bolševici celou frontu bloků strhnout. Ale stejným způsobem zmizely v Evropě celé židovské čtvrti.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Danek :

  No pozitivni je,ze se v miste byvalych laubu jak je ted parkoviste do budoucna pripravuje projekt vystavby…nevidim duvod proc by z odkazem na minulost nemohli byt lauby znovu vystaveny…to bude na architektech.:-P

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.