Proměny Ostravy #234

Pohled do křížení ulic Na Hradbách / Dr. Šmerala. Napravo se nyní nachází budova Českého rozhlasu Ostrava.

2014

zdroj: FB (NE) Zapomenutá Ostrava

Související články


Komentáře

 1. Jann :

  Děkujeme, že po 234 dílech začínáte konečně uvádět zdroj historických fotografií, který máte, až na výjimky, celé ty roky stále stejný.
  A jinak, tahle část centra hezky prokoukla, jedna (Dr. Šmerala) z nejhezčích ulic. :-)

  Thumb up 4 Thumb down 8
 2. Michal :

  Zdrojem historických fotografií je z naprosté většiny digitální badatelna archivu města Ostravy a ne „FB (NE) Zapomenutá Ostrava“ která si mimochodem taky neláme hlavu s uváděním zdroje.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  Michal: ja myslim, ze „badatelna“ to taky nefotila. nasim zdrojem je ten, ktery je tu uveden, jestli chces patrat po majiteli negativu, tak ti nikdo branit nebude, muzes nam to tu pak napsat vzdycky.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 4. dolil :

  koho zajímá nějaký zdroj starých fotek?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Jann :

  dolil: Michal:Nezapomenutá Ostrava možná neuvádí, ale taky neprodává na svém webu reklamu. Takže uvádět odkaz sice nikoho nezajímá, ale je to slušnost, zvlášť u solidních médií, kterým nástavby věřím jsou.

  Thumb up 0 Thumb down 8
 6. thvari :

  Jann: platforma fejsbuku žije také z reklamy, bez níž by nezapomenutá ostrava neměla ani náhodou tak obrovské publikum a sledovanost.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. Jann :

  thvari: Asi jsem hloupý, ale jak to s tím souvisí? Nezapomenutá Ostrava má „obrovské publikum a sledovanost“ kvůli svému obsahu, tzn. kvůli těm starým fotkám atd., ne kvůli reklamě, kterou prodává FB a má z ní zisk FB, ne Nezapomenutá Ostrava. Z reklamy na msstavby mají zisk předpokládám msstavby. A uvádět odkaz, jak jsem psal, je přinejmenším slušnost (to neřeším nějaké autorské práva apod., které samozřejmě na 100 let staré fotky už nikdo nemá).

  Thumb up 1 Thumb down 5
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Jann: Máte pravdu, že odkazy na zdroje v některých článcích chybí. Není však pravda, že by to bylo ve všech 234 dílech. Původně všechny historické fotky pocházely z archívu města. Později jsem začal přebírat fotografie z FB (NE) Zapomenutá Ostrava, kde se začaly objevovat zajímavější fotografie. Nicméně poté jsem již zdroje nedával, protože zdroj byl pořád stejný. Což mne ale neomlouvá. Když mám čas si s článkem vyhrát, uvádím vše.

  Narážku že zde prodáváme reklamu. Trochu nechápu kam směřuje? Zisk, jestli se dá tomu tak říkat, pokryje náklady na chod.
  Nicméně pokud byl problém se zdroji, mohlo se to napsat již dříve. A tento druh článku je opravdu jen doplňkový k tématu webu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 9. Jann :

  martin [msstavby.cz]: O žádnou narážku jsem se nesnažil, přeji Vám zisk větší, než jen na pokrytí nákladů. Za dobrou práci si to jistě zasloužíte. Hájil jsem jen pány a dámy z Nezapomenuté Ostravy, kteří za velký kus práce na tom projektu, nemají ani ty drobné a zaslouží si dle mého názoru aspoň ten odkaz, když už to má ten druhý bez práce.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Jann: V tom případě doufám, že se stejným odhodláním se dožadujete zdrojů i na FB dané skupiny. Často převzala historické snímky z tohoto webu. Jde to lehce poznat, jelikož při převzetí z archívu dělám screen a můj ořez fotky od okolí obrazovky je jedinečný rukopis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.