Proměny Ostravy #127

Momentka z výstavby Poruby. Přesněji pohled na výstavbu „Oblouku“.

promeny ostravy

promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Už tu to bylo, ale ;)
  http://thumbs.dreamstime.com/z/general-army-staff-building-2154582.jpg
  (Palác admirality, Petrohrad, poč. 19.století)
  vs.
  http://bit.ly/1BA4ORx

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Danek :

  aggu: Inspirace je zřejmá, bohužel porubský oblouk je ve vlastnictví skvělé RPG…takže ručně malované kresby uplně nahoře pod okny jsou zničeny,fasáda nic moc, střecha by snesla nátěr,nejsou tam víceméně žádné služby(obchody)….bohužel jak je zvykem tak nasadili nájem s říši snů.Všude by byl oblouk lákadlo pro turisty tady pomaličku chátrá…..pamatkáři nic.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. Alex :

  Zevrubné informace o porubském Oblouku viz bakalářská práce Daniela Michalíka, Masarykova univerzita 2010, http://is.muni.cz/th/261636/ff_b/

  (Student byl lajdák, ve fotodokumentaci mastil fotky do dokumentu tak, aby mu hezky vyšly do stránky bez ohledu na dodržení proporcionality, ale informace uvádí kvalitní a užitečné)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. MarianL :

  Já jsem dodnes v údivu, že při výměně oken dodrželi původní otevíravost (kyvné okna). Je to jediný novodobý příklaftakto otevíravých oken. Vypadají plastově, ale jsou dřevěná. Za fotku těch oken zevnitř bych se nezlobil :D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. thvari :

  V tom seňkť peťjerbůrgu to je neskonale krásnější. To měli soudruzi zakázáno to trumfnout? I když, ten palác tam je asi ňáká gavrment bildink, kdežto Poruba (ne)obyčejné bydlení.

  Thumb up 1 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.