Prodloužená Místecká otevřena

Od 20.12. je plně zprůjezdněná takzvaná Prodloužená Místecká, tedy přivaděč od bývalé haly Tatran ke kruhovému objezdu vedoucímu k dálnici D1. Tímto padlo omezení jednoho pruhu v každém směru a je používána plně čtyřproudově.

Zatímco nyní sloužila řidičům v provizorní dvoupruhové podobě, teď už funguje jako rychlostní komunikace i s propojením na okolní ulice Českobratrskou, Hornopolní a Cihelní. Řidiči se díky ní dostanou pohodlněji z centra města zejména na dálnici D1.

K úplnému dokončení Místecké ale zbývá dodělat ještě třetí etapu kolem haly Tatran pod most ulice Českobratrské. Ta však ještě ani nezačala a otázka je, kdy se na ni vůbec najdou peníze.

zdroj: denik.cz


Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Samé dobré zprávy a pěkné fotky :) snad se ty dobré zprávy budou držet i nadále

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Jiřík :

  Jinak asi je pravda že Tatran budou muset srovnat se zemí kvůli dostavbě kousku té cesty že ? :(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. mm :

  Řekl bych, že problémem spíše budou ty bytové domy, tedy protihlukové bariéry atd., ale jak to bude s Tatranem to opravdu netuším. Doufám, že celý ten prostor po bývalém zimním stadiónu příjde časem nějak užitečně zastavět. je to přece jen lukrativní část plochy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. PetrP :

  Tatranu se to nedotkne, cesta povede podél IBC, proto to tam nyní vypadá, jak to vypadá a nijak to tam po dostavění IBC neupravovali… Ale největší problém je s hlukem u bytových domů naproti Tatranu… řeší se to, ale jde to hodně pomalu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Jiřík :

  PetrP : No ta cesta tam je tak se pdoel ěm ten hluk zas o tolik nezvýší

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. PetrP :

  Cesta tam již je, ale pokud se staví nová, musí se udělat nové studie a nynější normy jsou o dost přísnější, takže proto. Navíc teď je tam povolena 50 km/h a po dokončení to má být městská rychlostní komunikace s 80km/h a hluk stoupne… Takže proto ty průtahy, navíc se lidi co tam žijí odvolávají… Asi to bude na dýl.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Nimrod :

  Dříve jak za dalších 5 let to nevidím, takže klid….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Třetí etapa prodloužené Místecké je v nedohlednu“ na denik.cz: http://goo.gl/OKhnd1

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. aggu :

  Poprvé jsem četl od Semeráka něco městotvorného. Opět se týká jeho milovaných aut ale je tu jistý „posun“ ;)
  Místecká v centru:
  „Vůči výstavbě má ale výhrady ostravský radní Lukáš Semerák. „Původní projekt ŘSD a města byl velmi necitlivý vůči místní škole i obyvatelům domu v Senovážné ulici. Vím, že ŘSD teď pracuje na alternativě s takzvaným tichým betonem, aby se silnice vešla do hygienických norem. Stavba ale není vhodně navržena a chci o ní ještě jednat, zda by třeba cesta nešla v tomto úseku zahloubit pro tranzitní dopravu.“
  http://bit.ly/1RNAR8O

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Moon :

  https://www.mdcr.cz/getattachment/Media/Media-a-tiskove-zpravy/Dan-Tok-Letos-opravime-vice-nez-600-km-statnich-s/Prehled-projektu-RSD-2017.pdf.aspx

  Takže začátek dění okolo Místecké možná do roku 2019. Po tolika letech se tedy konečně někdo začíná zabývat tím hnusem, co vznikl přímo v centru Ovy kvůli bývalému ministrovi dopravy Bártovi. Proč mi jenom něco říká, že to nebude ani 2019…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.