Prodejna spotřebního zboží, Bazaly

Stavba komerčního objektu naproti stadionu Bazaly je dokončena.

Neutrálně vyhlížející stavba je obklopena doslova tragickým veřejným prostorem a zelení, představující rozpálenou výheň. Druh použité zeleně, její umístění a množství již prakticky neumožní větší pokrytí štěrkové pláně.

Související články


Komentáře

 1. Alex :

  Martin Mlčák by vždy udělal vše lépe:D

  Thumb up 12 Thumb down 27
 2. Graylag :

  Alex:
  Jak s ním většinou nesouhlasím, tak tady mu zapravdu dát musím. Toho štěrku je tam opravdu moc, v poměru k rostlinám. Ono se to sice na jaře rozroste, ale i při největším optimismu to bude jen pár zelených ostrůvků uprostřed kamenité pláně. Přitom není důvod, aby třeba aspoň metr od chodníku nebyla obyčejná tráva, když už ne nic víc nóbl.

  Thumb up 28 Thumb down 3
 3. adamous :

  Pritom, jaky by byl problem tam dat proste travnik a nasadit tam par stromku.

  Thumb up 20 Thumb down 3
 4. Alex :

  Graylag Zřejmě by byl problém z udržbou toho trávníku,i já mám zeleň rád.Bohužel je to rozhodnutí majitele a nářky nám zde nepomužou:/

  Thumb up 5 Thumb down 17
 5. Dan :

  Alex: A vy jste vsem ukazal, jak ze sebe udelat hlupaka. Jak z otazky tematu prehrivani mestke krajiny, tak i vasim detinskym vylevem vuci autorovi textu, ktery vsak neumite proti vyargumentovat.

  Thumb up 14 Thumb down 8
 6. Martin Moravec :

  Já hlavně nechápu jak je v roce 2023 možné postavit objekt a nemít k němu jediný přístup z chodníku. Rozumím, že zákazníci přijedou autem, ale není to vůbec městotvorné. Dokonce chodník ani nenavazuje na to parkoviště a pokud tam chci dojit pěšky nebo s kočárkem, jsem nucen vstoupit do vozovky. Takový přístup se mi opravdu nelíbí.

  Thumb up 31 Thumb down 3
 7. Graylag :

  Alex:
  Je mi zcela jasné, že to je přesně ten důvod, proč tam ten štěrk je. Navézt tam jednou za spoustu let sklápěčku štěrku bude zaručeně levnější, než tu trávu alespoň jednou za pár týdnů sekat. Tohle i schvaluji třeba podél hrany těch parkovacích míst, kde by sekání bylo fyzicky složité. Ale na většině plochy, kde by se bez problémů dalo projet se sekačkou je to šetření na nesprávném místě.
  Máte pravdu, že je to rozhodnutí majitele, ale tohle je přesně případ, kde by mělo zasáhnout město, protože více zeleně je ve veřejném zájmu

  Thumb up 11 Thumb down 4
 8. Graylag :

  Martin Moravec:
  Když se podíváte na ty značky na ceduli, tak bych řekl, že majitel objektu o zákazníky co přijdou pěšky ani nemá zájem. A že je tak absence přístupu z chodníku zcela úmyslná.

  Thumb up 7 Thumb down 6
 9. bapi :

  No jasne, postele za pul mega… ale ten nedostatek zelene kolem obchodu, obchodnich domu… to je neco tak depresivniho. Vzdycky bych uvital aspon trochu travy a 2-3 previsle sakury. Misto toho se snad cili na roboty a lidi mrtve uvnitr nebo nevim. :/

  Thumb up 19 Thumb down 4
 10. Crazym :

  Hele, dejte tomu trochu času a uvidíme, tady byl taky ze začátku jen štěrk https://mapy.cz/s/doholufoga takže bych řekl, že vše záleží jen na tom jak se majitel o to stará. Odsoudit to hned po dokončení terénních úprav je trochu mimo, počkejte chvíli až vám k tomu dá majitel důvod :-) Za mě je ta stavba dobrým vyplněním jinak těžko využitelného prostoru uvnitř města. Furt lepší než když se furt staví a rozšiřuje vně města…

  Thumb up 16 Thumb down 8
 11. Aleš :

  Martin Moravec:
  To je premiova prodejna, tam se pesky nechodi. :D

  Thumb up 7 Thumb down 3
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Alex: On ten veřejný prostor okolo nejde udělat lépe?

  Thumb up 4 Thumb down 3
 13. Alex :

  Martin[msstavby.cz]Omlouvám se.Ano jde.Dnes je bohužel trendem štěrkové záhony:/Které se nemusí udržovat.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 14. S200 :

  Aleš: No nevím, když bylo Miele na Nádražní, tak jsem tam pěšky došel.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 15. Aleš :

  S200: To je nadsazka. Prezentuji se jako premiova prodejna.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Alexx :

  Mně se to líbí.
  Když developer postaví prefabrikovanou černou skleněnou škatuli, ze všeho nejvíce připomínající pohřební službu, tak proč by okolí nemělo vypadat jako hamada?
  Dva koncepční přístupy k rozvoji městského veřejného prostoru zde vytvářejí silný synergický efekt a investor podle mého dobře ví, podle jakých priorit řídí svůj životní styl budoucí nájemci/klienti této lokality.

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.