Prodej pozemků v lokalitě Dr. E. Beneše

Na Zastupitelstvu města Ostravy 15.9. se bude projednávat žádost o odkup pozemků v lokalitě Dr. E. Beneše.

O pozemky (proluka vedle objektu Obchodní a živnostenské banky) projevily zájem dva subjekty. První je společnost, která již vlastní budovu Obchodní a živnostenské banky. Společnost v žádosti přiložila také objemovou studii plánované budovy hotelu, kterou plánuje na místě vystavět. Investor plánuje novostavbu propojit se stávajícími objekty. Bohužel materiál dodáván na zastupitelstvo je často ve špatné kvalitě.

Druhým žadatelem je společnost CPI Property Group, která žádá o pozemky skrze společnost Tyršova 6, a.s. Společnost vlastní Imperial hotel Ostrava a má v pronájmu pozemky (s parkovištěm) před objektem hotelu. Součásti žádosti však není žádná studie či popis záměru výstavby.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. vojta :

  Tyjo jako nebudu lhát ale nakonec bych to asi radši dal CPI protože jistota a zkušenosti. Na druhou stranu si ovšem říkám, jestli v tom náhodou není záměr koupit to a nepustit tam konkurenci…

  Thumb up 10 Thumb down 2
 2. MM :

  Tak důvod CPI je podle mého jasný. Zabránit výstavbě nové moderní konkurence pro svůj hotel… Jinak zastavění je výborná zpráva!

  Thumb up 19 Thumb down 0
 3. Meechee :

  Tak to hlavně zase neprodat nějakému spekulantovi, který se následně bude s městem soudit … Jinak, k zastavování proluk – zejména v centru – říkám jednoznačné ANO !!!

  Thumb up 17 Thumb down 0
 4. thvari :

  to jsou nám ale v Ostravě zajímavé posuny

  Thumb up 7 Thumb down 0
 5. balde :

  MM: vojta: u CPI to vidim stejne, ale dalsim duvodem muze byt, aby to budouci provozovatel noveho hotelu nedostal za hubicku, aby musel sahnout hloubeji do kapsy a tim padem nemohl jit s cenami nejak zasadne dolu, tak da CPI nabidku taky.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. balde :

  A jeste k tomu navrhu, zajimave ze investor pocita jen se 4 parkovacimi misty a ne s dalsimi v podzemi, teda pokud nechybi nejake fotky z dokumentace

  Thumb up 2 Thumb down 3
 7. Martin [msstavby.cz] :

  balde: V podzemních podlažích je navrhnuto 80 stání.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 8. balde :

  Martin [msstavby.cz]: super, dekuji za doplneni

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. Petr :

  takže Pivovarská hotel, tady hotel, v mrakodrapu taky hotel… jo, to vypadá rozumně :-D

  Thumb up 7 Thumb down 10
 10. Ivan :

  Petr: Tak třeba si někdo myslí, že ten nárust aut s volantem napravo a britskou SPZ je narůstající počet turistů z ostrovů a západní evropy, proto ten hotelový boom :-)

  Thumb up 7 Thumb down 6
 11. Jirka :

  vojta: CPI???? Doufejme, že to ten milovník včel Vítek nedostane

  Thumb up 8 Thumb down 0
 12. Sepot Bucharu :

  Ivan: Prisne, hodne prisne! :D

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.