Prodej pozemku s krytem DOV

Poměrně netradiční prodej se objevil mezi ostravskými realitními inzeráty. V nabídce je prodej pozemku s bývalým krytem až pro 500 osob.

Areál Dolní Oblast Vítkovice je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje a v roce 2008 byl zapsán jako vůbec první česká památka na seznam Evropského kulturního dědictví a je nejnavštěvovanějším mimopražským místem v ČR. Tvoří jej bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysoké pece Vítkovických železáren.
Právě zde, v této lukrativní lokalitě nabízíme ke koupi pozemek, který má celkovou plochu 1493 m² a skládá se z parcel 3220/54, 3220/149 a 3239/9.

Pod povrchem pozemku se nachází stálý tlakově odolný úkryt FVZ-1000a/53-ES. Jde podzemní železobetonovou pětipodlažní budovu s výtahem o užitné ploše 625 m². Kryt již není veden jako aktivní a lze jej tedy využívat i k jiným účelům.

Současný stav pozemku

zdroj: realityspolu.cz

Související články


Komentáře

 1. D-r :

  Už to prodávají 5 let.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Petr :

  pamatuji si cenu za kterou nám to bylo nabízeno 15mil.Kč …

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Petr :

  chtěli jsme to vzít pod naše křídla muzea, ale cena je astronomická, možná je nyní cena nižší , ale v té době jsem jednal přímo s majitelem, bohužel jsme to nedořešili :-(

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. Uvědomělý občan :

  Jak může být kryt civilní obrany v soukromých rukou? To jsou ti kostlivci divoké privatizace z devadesátek :( a teď si škubeme vlasy, že to nějaký kapitalistický výkvět chce prodat za neuvěřitelných 15 melounů muzeu.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 5. JM :

  Celkem fajn. Retro. se nedivim ze se snazi prodat. Kupujici by si měl projet uzemni plan a zjistil by, ze v těch mistech má být kruhový objezd. Tak nevim zda by mu to pak město nevyvlastnilo. To by pak nebyl dobrý kauf.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. Vítek :

  Jm:docela by zajímalo,zda na městě sleduje někdo nabídky realit, které bude město potřebovat pro plánováné stavby a včas to řeší. Nebo se čeká a pak se to řeší draze nebo nekonečnými právními spory?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. Crazym :

  https://www.novinky.cz/clanek/historie-v-ostrave-je-k-mani-petipatrovy-podzemni-kryt-urceny-za-totality-papalasum-40460163

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.