Přivoz Office

Přívoz Office. Tento název nese projekt tří administrativních budov plánovaných v Ostravě-Přívoze. Záměr aktuálně procházím posuzováním vlivu na životní prostředí EIA.

Soubor administrativních budov „PŘÍVOZ OFFICE“ disponuje potenciálem cca 2 000 pracovních míst v plochách, rozsahu a prostorech, které se v lokalitě a stávajících objektech prakticky nevyskytují. Záměr nevytváří konkurenci stávajícím administrativním centrům, pouze rozšiřuje nabídku s cílem přilákat do území silné zaměstnavatele i v přímé vazbě na výrobní potenciál celé lokality. Zvolené řešení zástavby vychází z požadavku na maximální využití zastavitelného území řešeného území. Vzniká tak trojice 4-podlažních administrativních objektů uspořádaných tak, aby prostor mezi nimi tvořil živou městskou ulici s průhledy. Hmoty objektů jsou v rámci posledního patra členěny terasami tak, aby působily menším měřítkem a kompozičně rozehrály hmotovou strukturu zástavby. Dvojice větších objektů (A+B) je téměř shodná, B je oproti A otočen o 90 stupňů. Typizace objektů vede k úspoře investičních nákladů. Parter objektů je z části do ulice určen pro obchodní prostory.

SO-01, SO-02 budova A+B – jedná se o atriový dům se čtyřmi schodišťovými jádry – objekt s jedním hlavním a jedním vedlejším vstupem, ty ústí do foyer, které se otevírají přes všechna patra a tvoří tak dominantní reprezentativní prostory stavby. Atrium umožňuje prosvětlit a provětrat objekt do hloubky a zároveň nabízí chráněný venkovní prostor pro relaxaci během pracovního dne. Dispozičně je dům řešen s důrazem na variabilitu prostorů s možností uspořádání na základě konkrétního nájemce. V parteru se nachází obchodní plochy, které budou sloužit k využití služeb pro zaměstnance. Ve 2-3. NP se nachází administrativní prostory s vlastním zázemím. 4. NP nabízí čtyři střešní terasy, které lze dále dělit, a tak vytvořit jak veřejně přístupnou, tak soukromou terasu jednotlivých kanceláří.

SO-03 budova C – jedná se o liniový dům s dvěma schodišťovými jádry – objekt s jedním hlavním vstupem, obdobně jako atriový dům v parteru umožňuje využití pro obchodní jednotky z poloviny plochy a zbylou plochu využít pro kancelářské jednotky. 2-3. NP slouží čistě administrativní funkci s vlastním zázemím. Ve 3. NP se nachází jedna terasa, která je přidružena k několika kancelářím.

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Rdm :

  Přijde to jen mi, nebo ta vizualizace tady https://www.msstavby.cz/administrativni-centrum-ostrava-privoz-20-09-2018/ vypadá jinak?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. balde :

  nepochopím, proč se město nesnaží tyhle projekty tahat víc do centra, stejný případ kanceláře v průmyslové zóně Hrabová

  Thumb up 21 Thumb down 1
 3. Robur :

  balde: Je třeba uznat, mírně řečeno, že nástroje města jsou v tomto omezené. Otevřeně řečeno žádné. Pozemky vlastní Asental group, který by byl v případě realizace i investor.
  Místo je navíc pro případné budoucí nájemce výhodné. Blízkost dálnice, přístup i po cyklostezce, vzhledem k sousednímu nákupnímu centrum i zázemí stravování apod.
  Tento projekt centrum neoživí, ale Ostravě pomůže.

  Thumb up 26 Thumb down 1
 4. rasta :

  balde: tak asi každý pochopí, pokud zná vlastníka pozemků a tím je bývalé RPG, kterému patří na každém kroku na Ostravsku kousek placu, že s tímhle asi má město pramálo co dočinění a jsou tu jiní, kdo tahají za nitky. Stejný případ jsou i OKK Koksovny, Vítkovice, Liberty a teď i EUROVIA, které vlastní neskutečné hektary a strategické pozemky v rámci Ostravy.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 5. balde :

  rasta: Robur: jsem si vědom toho, že tam vlastní pozemky, jen nevidím žádnou aktivitu města, že by se snažili zatraktivnit pro investory podmínky takovéto výstavby v centru na volných pozemcích města. Mohu se třeba pokusit pozemky směnit apod.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 6. Pavel :

  Robur:
  No, dálnice je sice fyzicky blízko, ale člověk se přitom najezdí …
  Nicméně pokud by RPG našlo páky jak prosadit dobudování dalších sjezdů z kruháče nad D1, pomohlo by tím nejen samo sobě.
  Outlet aréně se to přes veškeré snahy nepodařilo.

  Thumb up 10 Thumb down 5
 7. MM :

  Tak popravdě, když se plánovala nová křižovatka, argumentovalo se vyšším provozem a dělali se úpravy. Centrum není hotové, pouze dvě třetiny. Jakmile se dokončí, doprava bude podle všeho v „plánu“. Počítá, ale křižovatka s takovým office centrem? Jinak v obchodním centru jsou pouze fast foody, takže chudáci zaměstnanci.

  Osobně si myslím, že tady záleží hodně na ceně. Když si uvědomíte, že doteď není pronajata Karolina, tak je asi něco špatně. Naopak Skelet se rozjel a díky příznivým cenám a umístění bude fungovat. Naopak tento projekt nemá žádnou přidanou hodnotu, nic. Může soutěžit pouze cenou a to pochybuji, že budou na úrovni Skeletu a výrazně pod Karolinou. Přijde krize a je vymalováno. Dnes nájemci řeší i umístění, chtějí aby měli zaměstnanci vyžití v místě, dobrou dostupnost nebo příjemné prostředí. Nechce se mi věřit v realizaci, když stejná společnost přes 10 let není schopná dostavět Jindřich. Sami uváděli, že pokud nenajdou nájemce, stavět nebudou a tady najednou staví na periferii projekt. Nesmysl.

  Thumb up 18 Thumb down 9
 8. Honza :

  Jaké jsou možnosti města v mezích územního plánu regulovat takovou výstavbu?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Honza: Územní hlavně funkci a náplň území. Pak ještě máme regulační plán.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. aggu :

  V Asentalu jsou suchaři. Lepší by byl BLACK STREAM OFFICE (PARK).

  Thumb up 3 Thumb down 4
 11. balde :

  https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/miliardar-zdenek-bakala-startuje-novy-developersky-projekt-1364088

  bohužel nemám premium abych si přečetl celé, pokud někdo máte můžete pak poslat výcuc :D

  Thumb up 4 Thumb down 0
 12. Dejv :

  aggu: Schwarz Bach Büro.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 13. koudy :

  Kdyby uvnitř outletu postavily byty. Mohla by z toho být skoro soběstačná čtvrť :)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 14. koudy :

  postavili… pardon … je večer

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. adamous :

  Co bych za to dal u nas: https://www.forbes.cz/kancelarsky-boom-v-praze-novou-administracku-tu-otevrou-i-byvali-uhlobaroni/

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.