Přestavba objektu Ostrava-Poruba

Vzdušné a elegantní přestavba se zajímavým interiérem byla realizována v Ostravě-Porubě.

Ateliér: studioArk s.r.o.
Spolupráce: Gabriela Knýblová, David Sýkora
Fotografie interiér: Alex Shoots Buildings

„Cílem projektu bylo vytvořit nové kancelářské prostory IT společnosti Raynet, ve kterých bude vládnout hravost a svoboda. Kombinací velkorysých prostor, čistoty nových prvků a hrubostí původní konstrukce vznikly víceúčelové praktické prostory rozkládající se na dvou patrech stávající budovy,“ popisuje architekt Petr Kundrát ze studia Ark.

První fází přestavby bylo očistění objektu od stavebních nánosů, které se tu během dekád nakupily. Rastr oken zůstal víceméně zachován, fasády získaly sjednocující světle šedou omítku, takže stavba získala při pohledu zvenčí čistý minimalistický výraz. Podle autorů návrhu se zvolený přístup stává „novou paralelou k běžnému barevnému řešení zateplení okolních budov“.

Na každého, kdo do nového firemního sídla zavítá, čeká prostorové překvapení. Po průchodu vstupní tmavou a nízkou chodbou se totiž ocitne v otevřeném prostoru recepce, jelikož přízemí bylo výškově částečně propojeno s horním podlažím. Přízemí zaujímají dvě open-office kanceláře (uzavřená pro zákaznickou péči a otevřená klidnější pro vývojáře), jednoznačně mu však dominuje prostorné pobytové schodiště, které může sloužit také jako hlediště při pořádání různých akcí.

Patro je zasvěceno hlavně relaxaci a neformálnímu setkávání zaměstnanců – najdeme v něm masážní studio, posilovnu, fotoateliér, velkou kuchyň s dubovým stolem a dvě zasedací místnosti. Počítá se také se střešní pobytovou terasou.

„Provozní řešení budovy bylo navrženo, s ohledem na možnou dostavbu dalších pater budovy tak, aby mohlo dojít k oddělení provozu kanceláře Raynet od samotných vstupních prostor objektu, s možným umístěním výtahu a dalších nutných funkcí, které by případná nástavba vyžadovala,“ říká architekt.

Všechny fotografie naleznete v článku na webu earch.cz.

Autor: Alex Shoots Buildings

Stav objektu před přestavbou

zdroj: earch.cz

Související články


Komentáře

 1. Karlos :

  Atelier by mohl na ploché střeše vytvořit pyramidu pro zisk energie krátkým pobytem pro IT společnost. Známý pojem. Léčitel z Ostravy František Libica :
  PYRAMIDA – ZÁKLADNÍ PRINCIPY OŽIVENÍ TOHOTO ZÁŘIČE
  Každá pyramida musí být postavena vodorovně se zemským povrchem tak, že spodní hrany stěn její základny jsou kolmo ke světovým stranám Sever, Jih, Západ, Východ.Pokud tímto způsobem postavíme pyramidu, je tato pyramida vystavena působení těchto přírodních stejnosměrných proudů a energií:
   SJ proudění – magnetické, s polarizací na severu +, na jihu
   ZV proudění – elektrické, s polarizací na západě +, na východě
   Kolmo z vrchu je pyramida bombardována Kosmickým kladným zářením
   Kolmo ze Země působí na pyramidu Zemské záporné záření

  Je mnoho dalších. V pyramidě, kterou Václav Blažejovský v Březně na Chomutovsku vystavěl na svém pozemku, je pohodlné lůžko.
  Žokej Josef Váňa, který drží rekord pětinásobného vítězství Velké pardubické, si proto nechal už před lety na svém ranči postavit přístřešek ve tvaru pyramidy, pod nímž ošetřuje své koně, kteří pak vyhrávají dostihové závody.

  Thumb up 2 Thumb down 22
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Karlos: Toleruji toho hodně. Většinu máš k tématu. Ale tohle je už moc a není to k tématu. Až spam.

  Thumb up 19 Thumb down 3
 3. balde :

  ten exterier je za mne dost slabý, chtělo si to trošku pohrát s barvami, jednolitá šedá tomu moc nepřidává, interier super. Ale určo possun k lepšímu oproti původnímu stavu.

  Thumb up 13 Thumb down 4
 4. O. :

  Zrovna vcera jsem jel kolem na kole a rikal si, ze ta pivnice co tam byla, tam dlouho nevydrzela, a ze nebyla uplne spatna.
  Z venku ten barak je opravdu nic moc, vubec by mne nenapadlo, co je uvnitr. A ze ten interier je fakt hodne povedeny.
  A jako dalsi pozitivum vidim, ze si firma pro sve sidlo vybrala zivou ulici ve meste, ne nejaky kancelarsky komplex.
  Hlavni trida je fajn a je dobre, kdyz tam krome obchodu, hospod a kavaren, budou i nejake dalsi firmy, i kdyz tech vetsich prostor tam moc neni. Za mne super.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 5. jvndys :

  balde: právě mi příjde, že exteriér je velmi decentní a rozhodně 100x lepší takhle než kdyby to hodily do nějaké podivné barvy jako paneláky okolo

  Thumb up 15 Thumb down 1
 6. David :

  Interiér se povedl hodně, ale jestli z venku budu vědět že se tam tahle moderní kancelář nachází, to rozhodně ne, celkem slabota.
  S tou ukrajinskou vlajkou to spíše vypadá jako komunitní centrum pro ukrajince nebo decentní volební místnost.

  Thumb up 9 Thumb down 7
 7. Dan :

  Tohle je ale hodne vydarene!!

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. M :

  O.: ta pivnice byla i v Mariánských Horách a taky dlouho nevydržela. Možná špatné pivo, nebo kuchyň, nebo vysoký nájem, kdo ví…

  Jinak přestavba se povedla, jak zvenku, tak zevnitř. A ta terasa na střeše by byl skvělý nápad.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Tomas :

  M: Co mi jednou říkal,člověk obeznameny,tak u obou pivnic,byly původně herny Bomber,ty zakázali(myslím všechny herny),tak předělali na pivnice s tím,že je tam nějaký lobbing herních spolecnosti,aby došlo opět,na změnu užívání na herny…prostě jen ten prostor drželi,provozovat pivnici,bylo jen jak zaslepit čas..nez díky loobingu dojde opět doba návratu k hernam.díky bohu se to prolomit nepodařilo…už neřeším kdo byl na min.financi..takze mu poděkujte…

  Thumb up 11 Thumb down 0
 10. Hroch :

  Tak úplně původně, za komoušů, zde bylo železářství…
  Nyní tu vysedávají mladá děvčata před obřími monitory. Pod stoly kroutí nožkami v cuklíkách, pijou kávu, zívají, zírají na Facebook, no prostě dřou jako koně. Nepracuje tu nikdo nad 25 let, divné…

  Thumb up 2 Thumb down 24
 11. Rýša :

  Hroch: Tak zřejmě hroši a jiná zvířata nemají nožky v culíkách, nepijí kávu a neumí se přihlásit na Facebook, ale jen zívají, tak proto tam nevysedávají. Zívat můžou totiž všude….

  Thumb up 12 Thumb down 0
 12. Karlos :

  Martin [msstavby.cz] :
  Myslel jsem na relax pro IT pracovníky, zřídit blíže středu na malé části ploché střechy s čtyřbokým jehlanem osazeným v osách světových stran se zasklením Heat Mirror ( s meziskelní protihlukovou folii ) samočisticí s vnitřním přístupem přes točité schodiště, provedené v novém stropním prostupu.
  Pyramidy prokazují léčebné vlastnosti při tvorbě architektury. Část okolí ploché střechy řešit obrácenou střechou s bezúdržbovou vegetační střechou se suchomilných rostlin se zábranou na prorůstání kořenů.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 13. LK :

  Hroch: jsem IT a setkávám se s některými lidmi, kteří si myslí, že když sedím u počítače, tak nevytvářím hodnoty (když pominu ty totálně hloupé, co si myslí, že jsem úředník a nechápu princip soukromých firem, že ty peníze se neobjeví samy od sebe). Na to reaguji jednoduše – nechceš, aby kanceláře byly plné IT lidí (co sedí na facebooku a sedí v cuklíkách)? Je to jednoduché – zahoď počítač/noteboook, telefon, tablet, přestaň používat internet, banky a pak vlastně nebudou peníze za IT služby, takže soukromé firmy přijdou o příjem a nebudou mít na placení lidí, kteří to dělají.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 14. Karlos :

  Typ zdarma na relax
  • Pět Tibeťanů je jogový typ cvičení a skvělý životabudič
  • Tibetská hudba, Ozdravná hudba, Relaxační hudba pro odbourání stresu
  • Technika 4 – 7 – 8 pomáhá usnout za pár minut. Dejte sbohem bezesným nocím i díky osvědčeným tipům

  Thumb up 1 Thumb down 7
 15. O. :

  Karlos: Neslo by toho ichtyla zablokovat, prosim?

  Thumb up 9 Thumb down 1
 16. Crazym :

  Karlos: 🖕

  Thumb up 2 Thumb down 1
 17. M :

  Hroch: jak víš, Hrochu, že nikomu není nad 25 let? Ptal ses jich? Nebo se to pozná? Je to velký rozdíl mezi člověkem kterému je 24 a 25 let? A je to vůbec důležité?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. M :

  Karlos: to je tady nějaký teleshopping? Ještě chybí kartářky a Vlasta Plamínek…

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.