Přestavba objektu na Slezském náměstí v Bílovci

Bod „Přestavba objektu na Slezském náměstí v Bílovci na městskou knihovnu“ projednali a nakonec schválili bílovečtí zastupitelé na svém posledním zasedání. Na projekt byla již vypracována architektonická studie, jak by mohly prostory vypadat. Počítá se s tím, že zde bude, kromě knihovny, umístěn ještě klub seniorů, včetně zázemí, a možná i klub turistů. Všechny přístupy do budovy budou samozřejmě řešeny bezbariérově.

Město již ze svého rozpočtu vyčlenilo více než milion korun na projektovou přípravu přestavby. Náklady na realizaci rekonstrukce a přístavbu objektu činí zhruba 15 milionů korun. „Budeme žádat o dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Výzva by měla být vypsána příští rok. Pokud neuspějeme, obávám se, že by to město nebylo schopno ufinancovat z vlastních zdrojů, a spíše se budeme snažit hledat jiné,“ uzavřel Klimek.

Město připravilo pro lednovou výzvu ještě další dvě akce, a to Sportoviště u ZŠ Komenského a ZŠ Wolkerova a Rekonstrukci a modernizaci komunikací v Městské památkové zóně města Bílovec II. etapu Tkalcovská a Zahradní ulice.

Související články


1 komentář

  1. Hynek [msstavby.cz] :

    +clanek na denik.cz „V Bílovci vznikne městská knihovna a centrum pro seniory“: http://goo.gl/etPYi

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.