Nová tělocvična u ZŠ v Petrovicích

Zcela nová tělocvična začala v září od základů růst u Základní školy v centru Petrovicích. Dosavadní tělocvična u školy se bourat nebude, ale zůstane stát, jak je.

Původní tělocvična byla na gymnastiku a prostná zřejmě speciálně vytvořena a zkonstruována. „Teď už ale nestačí, nedá se v ní hrát sálová kopaná ani třeba florbal. A přitom tyto hry jsou součástí dnešních hodin tělocviku a děti je mají velmi rády. V nové tělocvičně to již půjde,“ těší se již nyní ředitel základní školy Bořivoj Vlček.

„Hotovo by teoreticky mělo být do konce roku 2012,“ uvedl starosta obce Marian Lebiedzik letos v létě. Nová tělocvična má mít rozměry 40 na 25 metrů.

Celková částka na stavbu petrovické tělocvičny u školy z roku 1925 je 35 milionů korun. Polovinu peněz dodá zdejší radnice z vlastního rozpočtu, druhou získala obec z evropských dotací.

vizualizace: petroviceuk.cz
celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.