Přestavba divadla Jiřího Myrona

Divadlo Jiřího Myrona, nacházející se v centru Ostravy, projde přestavbou a rekonstrukcí. Nově vznikne kavárna, pasáž, nové zkušebny a mnoho dalšího.

Projekt je rozdělen do 2 podprojektů:

 • Rozvoj Divadla Jiřího Myrona – renovace fasády, vznik kavárny, přemístění předprodeje NDM a vznik pasáže v budově č. p. 148. Fasáda budovy je v současnosti v havarijním stavu, její renovace zároveň přispěje k celkovému oživení budovy, jež je nejstarší kulturní institucí města Ostravy. Prostor divadelní kavárny by byl využíván jako denní kavárna a večer jako bufet pro diváky. Nový předprodej a kontaktní místo NDM by bylo umístěno v bezprostřední blízkosti divadla a kavárny, v tomto kontextu je očekáván synergický efekt ke zvýšení prodeje. Kavárna oživí náměstí a zároveň bude dalším z marketingových nástrojů divadla.
 • Vznik zkušebny v prostorách DJM – Blackbox – vybudování zkušebny/studiové scény a potenciál rozvoje budov areálu DJM. V divadle DJM je v současnosti zkušebna neodpovídající potřebám 4 souborů. Většinu jevištních akcí nelze ve zkušebně naaranžovat a zkouškový čas na jevištích je na rozdíl od srovnatelných divadel v ČR velmi krátký. Vznikem univerzálního prostoru „blackboxu“ prostorově podobnému hlavnímu jevišti bude minimalizována hrozba snížení kvality představení. Tento prostor bude možno také využít jako experimentální prostor pro mimořádná představení, doprovodné programy a projekty pro cca 250 diváků.

Jednotlivé projekty navazují na projektovou fázi Urbanistický a architektonický koncept rozvoje Divadla Jiřího Myrona.

jiriho myrona

K projektu je velmi málo dostupných informací. Další dokument, který jsme našli, je tento:
jiriho myrona

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  To je vyborny pocin! I ta kavarna, pres velke mnozstvi kavaren, ktere se v centru v posledni dobe otevrely, je dobry krok – jen to chce, aby byla utulna a mela hezke prostredi a nabizela vic, nez byva k dostani v mnohych divadelnich bufetech, ktere svou nabidkou mnohdy pripominaji sobotni odpoledni diskoteku pro deti v kulturnim dome na vesnici pred triceti lety…

  Thumb up 7 Thumb down 1
 2. Tino :

  Summerboy: jedno je jisté – horší než divadelní kavárna Beatrice to být nemůže..

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.