CTPark Karviná

Informace k projektu výstavby průmyslové haly CTPark Karviná.

Projekt je ve zprávě EIA označen pod názvem CTPark. Na oficiálním webu společnosti CTP však o průmyslovém parku v Karviné není žádná zpráva.

Posuzovaným záměrem s názvem „CTPark Karviná – hala KRN1“ je provoz společnosti STOW ČR, s.r.o. – odštěpný závod Karviná, vyrábějící kovové regálové systémy pro skladování zboží. Výroba bude přestěhována ze stávající lokality v Průmyslovém parku Karviná (bývalý areál podniku Kovona Karviná v blízkosti centra města na ulici Závodní) do průmyslové zóny Nové pole na severozápadním okraji Karviné. Katastrální území: Staré Město u Karviné, pozemky parcelní číslo 540/65, 540/63, 540/2.

Plocha je situována mezi ulicemi Bohumínská, Na Novém poli, spojkou mezi ulicemi Mysliveckou a Bohumínskou a pozemkem areálu Shimano.

karvina

Severozápadně, západně a jihozápadně od plochy záměru se nacházejí objekty průmyslové zóny (firmy SEJONG, Mölnlycke, Gates Hydraulics, Stant Manufacturing, LIFT COMPONENTS, DEXON, Shimano, Baumann Springs), z jihu k areálu záměru přiléhá skupina rodinných domů. Na severu, za ulicí Bohumínskou, jsou zemědělské pozemky (dle územního plánu se rovněž jedná o průmyslovou zónu), východně, za ulicí Bohumínskou, se rozkládá výrobní areál společnosti GS Caltex a zemědělsky využívané pozemky a za nimi (oddělená železniční tratí) se nachází městská ČOV.

Příjezd k novému areálu bude po účelové komunikaci Na Novém poli procházející průmyslovou zónou.

Celková plocha areálu záměru je cca 25 360 m2, z toho výrobní a skladová hala bude zaujímat plochu cca 16 000 m2 (132 x 120 m). Zbytek budou tvořit zpevněné plochy (komunikace, parkoviště pro 50 osobních vozidel, manipulační plochy) a zatravněné plochy.

zdroj: EIA

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.