Přeložka silnice III/4665 Mokré Lazce – obchvat

Správa silnic Moravskoslezského kraje vypsala veřejnou zakázku na vyhotovení projektové dokumentace „přeložka silnice III/4665 Mokré Lazce – obchvat“.

Předmětem veřejné zakázky je zpracování projektové dokumentace ve stupni společného povolení stavby (DUSP) a dokumentace stavby, která bude použita pro výběr zhotovitele a pro provádění stavby (PDPS) na stavbu: „Přeložka silnice III/4665 Mokré Lazce – obchvat“.
Dále pak inženýrská činnost k této akci v rozsahu zajištění veškerých projednání, průzkumů, vyjádření orgánů státní správy nezbytně nutných k vyřízení pravomocného společného povolení stavby
a související řízení a zajištění majetkoprávní přípravy pro vydání společného povolení stavby (budoucí smlouvy, budoucí věcná břemena, znalecké posudky aj.). Zadavatel upozorňuje, že v rámci přípravy stavby může dojít na vyvlastňovací řízení.
Zadavatel upozorňuje, že s ohledem na místní podmínky je nutno v rámci projekční přípravy zpracovat a projednat plán organizace výstavby. Tento návrh zajištění veřejné dopravy po dobu stavby je nutno koncepčně navrhnout a projednat.
Obsahem předmětu plnění je dodání kompletní odsouhlasené PD včetně všech příslušných povolení a rozhodnutí. Veškeré správní poplatky jsou součástí nabídkové ceny. Dále předmětem plnění provádění autorského dozoru na realizované stavbě.

Vedení obchvatu je přibližně zaneseno v Územním plánu obce

zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


Komentáře

 1. Aglomerák :

  Ta cesta je úplně zbytečná, není zde žádný tranzit ani významně větší město. Z Kravařska se lidé napojují na I/11 ve Štítině. Měl by se tedy řešit řádný obchvat Štítiny s napojením na obchvat Nových Sedlic budoucí I/11.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 2. Crazym :

  Taky nechápu k čemu je té díře obchvat, byl jsem tam vícekrát a provoz je tam nula nula nic. To nemají na správe silnic důležitější priority?
  Ale jestli se tím snaží připravit půdu pro budoucí zrušení tady toho nebezpečného napojení https://mapy.cz/s/duzahefeve tak to možná dává smysl.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 3. adam :

  Proc? Ulice se prelozi mimo zastavbu, a za deset let kolem ni vyrostou nove domy. Zbytecny zabor pudy

  Thumb up 2 Thumb down 4
 4. Cyklista :

  Crazym: Toto napojení řeší obchvat Nové Sedlice…

  Thumb up 4 Thumb down 2
 5. Pavel :

  Crazym: Jo, je to kvůli zrušení jednoho z dnešních dvou napojení M. Lazců na hlavní silnici I/11. Zůstane napojení přes MÚK Mokré Lazce, na kterém se předpokládá, že přes něj povede většina dopravy z obce na I/11, možná 2× více oproti dnešku. Problémem napojení přes zmíněnou MÚK je, že vede po úzké Hájové ulici okolo základní školy, na které nejsou ani chodníky, protože se tam už nevejdou. Na té ulici je i problém, že se na ní jen stěží minou dvě nákladní auta nebo autobusy. V zimě jsou na krajnicích shrnuté haldy sněhu, takže děcka musí do školy chodit přímo po vozovce. https://www.google.cz/maps/@49.9031346,18.0292674,3a,75y,164.97h,83.5t/data=!3m6!1e1!3m4!1sdgsCTol_Mz0zNRsD72ijoQ!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu
  Tak právě proto je navržen tenhle částečný obchvat. Se Štítinou to nemá nic společného, u ní bude obchvat řešen samostatně a projekt už má pravomocné územní rozhodnutí, bude se řešit v časovém souběhu (nelze jinak) s obchvatem I/11 okolo Sedlic https://apdos.roadmedia.cz/Upload/Stavby/543/infoletak_s11-nove-sedlice-severni-obchvat.pdf?t=2024-01-16%2010:40:39.372

  Thumb up 7 Thumb down 0
 6. Johanes :

  No tak tohle mne zvedlo ze zidle. Taky chapu jako uplne dostatecny obchvat ten u Stitiny a predtim je muk sjezd Hrabyne.
  Tohle je fakt vyhazovani penez, ktere by se na krajskych silnicich daly utratit daleko smyslupneji!
  A nebo je tolik penez ze nevime co s nima?

  Thumb up 0 Thumb down 5
 7. Johanes :

  Skoda, ze nejde edit komentare. Chtel jsem jen jeste dodat, ze tama jezdim pomerne casto a ta muk Mokre Lazce mi vzdy pripadala velmi velmi rozsafna. A to i s vedomim, ze se pak zrusi ten sjezd na Lazce pri dostavbe ctyrpruhu na Opavu. Nerozumim tomu. …coz je mozna ten pravy duvod, kazdopadne selsky rozum mi to nepobira.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 8. Dr. Kohn :

  Johanes: Naštěstí toto řeší odborníci, kteří ví co dělají, a selského rozumu zde není potřeba…

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.