Předprostor Kofola Music Clubu

Předprostor u hudebního klubu Kofola Music club by se v budoucnu mohl změnit.

 U Kofola Music Clubu v Kostelci by měl v budoucnu vzniknout vícegenerační veřejný prostor s malým náměstíčkem, parkovacími místy, venkovní restaurací a parkem s letní scénou. Sloužit by měl nejen návštěvníkům klubu, ale také nájemníkům bytů v nově vybudovaném komunitním domě pro seniory, žákům soukromé školy a hlavně obyvatelům této části města, a to k setkávání i trávení volného času.

Vyplývá to z urbanistické studie, kterou pro město Krnov zpracoval kolektiv autorů pod vedením architekta Marka Juránka. „Naším cílem bylo stanovení koncepce úprav veřejného prostranství, vymezeného ulicí Bruntálskou, areálem Kofola Music Clubu, objektem bývalého autosalonu a zahradou obytného domu,“ uvádí Marek Juránek.

Ten se společně s kolegy ve studii snažil najít řešení problémů, s nimiž se lokalita potýká. Patří k nim například nekvalitní zázemí všech objektů určených ke komerčnímu provozu, nedostatečná kapacita parkovacích míst, nefunkční a nevzhledná opěrná zídka podél Bruntálské ulice nebo dezolátní stav zpevněných ploch, drobných staveb a mobiliáře.

„Jedním z hlavních požadavků bylo vyřešit parkovací místa v areálu. Tyto parkingy se neřešily pouze pro Kofola Music Club, ale také pro přilehlý objekt k pronájmu. Vyřešili jsme to zachováním stávajícího parkoviště, které jsme zapustili téměř na úroveň hlavní komunikace. Byl vytvořen rondel, tedy jisté odpočívadlo, které je možné projet automobilem nebo taxislužbou bez složité manipulace s vozidlem. Samotné parkoviště je od hlavní ulice odcloněno akustickou zdí a zastřešením. Je zde vytvořeno 18 parkovacích míst a je možné, aby zde parkoval i autobus,“ popisuje Marek Juránek.

Požadavky na lokalitu, které architekti zapracovali do studie, vycházely nejen z potřeb nájemců a vlastníků okolních nemovitostí, ale také z ankety, která se vloni na podzim uskutečnila mezi návštěvníky klubu a občany Kostelce.

zdroj + celý článek: stabruntalsko.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.