mcePharma investuje ve Fulneku

Společnost mcePharma z Bílovce na Novojičínsku, která vyvíjí a vyrábí doplňky stravy, chystá ve fulnecké části Stachovice stavbu výrobního, vývojového a logistického centra za zhruba 200 milionů korun a veškeré zdroje budou české. Vytvoří tam minimálně 120 pracovních míst. ČTK to řekla výkonná ředitelka společnosti mcePharma Andrea Doležalová.

 Součástí budou vývojové a analytické laboratoře. „V rámci potravinářského provozu, kde se budou vyrábět doplňky stravy, bychom chtěli mít i část, která bude schválena Státním zdravotním ústavem a bude tam moci probíhat malá farmaceutická výroba,“ řekla Doležalová.

V areálu bude také velké skladovací centrum, které bude sloučit i jako cetrální sklad aktivních farmaceutických látek pro evropský trh pro našeho zahraničního smluvního partnera. „Celková rozloha areálu je nějakých 12.000 metrů čtverečních. Předpokládáme, že základní kámen bude položený někdy na podzim tohoto roku a někdy na přelomu jara a léta budeme areál ve Stachovicích otvírat,“ řekla ředitelka.

zdroj + celý článek: mcepharma.cz

Přesné místo záměru není uvedeno…

Související články


Komentáře

 1. Archerr :

  Podobná investice , okolo ktere je akorat vic ruchu bude v Hornich bludovicich. https://www.vinamet.com/novyzavod.html. v Horni Suché by se měl rovněž začit stavět zavod Opavske firmy k2 pharm

  Thumb up 9 Thumb down 0
 2. donc :

  Pěkné,jen tak dál.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Archerr: Děkuji za odkaz!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Archerr :

  Martin [msstavby.cz]: i já děkuji, za odezvu. Nepatří to uplně sem ale je změna v oamp parku https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_MSK2200

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Archerr: Připravuji to na další týden. Je tam také průmyslový park Hladké Životice.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Archerr :

  Martin [msstavby.cz]: jinak do Pst investu vstoupil majitel multimodalu,Pavel Kalina , vlastní i nošovice logistics park, neni troškař…akorat škoda že na tom mošnově ty vlečky nepovedou přimo k halam ( zatim teda)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Lucie :

  Mohla bych se zeptat jestli už se ve Stachovicich staví, nebo je to jen ve fázi plánu. Děkuji.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Tomáš :

  Začátkem března bylo vydáno stavební povolení: http://www.fulnek.cz/verejna%2Dvyhlaska%2Drozhodnuti%2Dspolecne%2Dpovoleni%2Dvyrobne%2Dskladovaci%2Dareal%2Dfirmy%2Dmcepharma%2Dve%2Dstachovicich/d-15862/p1=12399. Zahájení provozu se předpokládá podzim 2021: https://www.stachovice-hub.com/cs/

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.