Praskova č.p. 411

Fotografie dokončené rekonstrukce školní budovy na ulici Praskova v Opavě. V závěru článku fotografie probíhajícího archeologického průzkumu v areálu sousedního Mendelova gymnázia.

Zpevněné plochy vstupu do objektu jsou jednotné s běžně používanou dlažbou na většina území města.

Před objektem byla vysázena nová zeleň s přírodní mulčí.

Stav před stavebními pracemi

Aktuálně probíhající archeologický průzkum v areálu Mendelova gymnázia, který je patrný ze dvora objektu Praskova č.p. 411.

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Jakub :

  V rámci toho, jak v dnešní době probíhají opravy škol, je toto ještě dobrý výsledek. Ale šlo to udělat i lépe. Odstrašující příklad je obchodní škola na ul. Hany Kvapilové – stále okna „vzhůru nohama“ bez původního členění, žádné členění fasád. Za takovou „opravu“ by snad měla být trestní odpovědnost.
  Naopak zářným příkladem je budova ZŠ na ulici Ochranova.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. J. Peterka :

  Jelikož nedošlo k plánované realizaci náměstí v prostoru mezi opravenou Josefskou školou a Zemským domem (dnes Zemský archiv v Opavě), tak si dnes ani neuvědomujeme jak Eduard Labitzky při návrhu školy pracoval se zrcadlovým vztahem obou budov…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. TommTomm :

  J. Peterka:
  Je strašná škoda že se škole nevrátila původního Labitzkeho podoba, ale jen purizovaná poválečná podoba. Přitom i se zateplovacími systémy by šlo bez problémů pracovat a navrátit školu do původní podoby (například realizace dům dětí a mládeže v Č. Krumlově). Daleko smutnější je ale celková realizace, v některých místech nepochopení tektoniku stavby, řemeslně ale i architektonicky odfláknuté detaily a lacinost materiálů co nahradili původní prvky (viz předzahrádka z pohledově neupraveného ztraceného bednění na místo původního kamenného ohraničení a. jiné. Z konečné podoby realizace jsem tedy poměrně rozpačitý.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.