Položení základního kamene Komunitního centra Ostrava

Stavba Komunitního centra Ostrava v obvodu Mariánské Hory a Hulváky byla dne 1.8. 2011 slavnostně zahájena položením a vysvěcením základního kamene. Slavnostního aktu se zúčastnili biskup ostravsko-opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowitz, náměstek primátora města Ostravy Jiří Srba, ředitel úřadu regionální rady Moravskoslezsko David Sventek, ředitel divize Ostrava firmy Alpine BAU CZ Aleš Kramný a člen rady města Tomáš Sucharda, přítomni byli četní hosté.

Nový komplex budov nabídne moderní zařízení takového typu, který zatím chybí nejen v Ostravě, ale také na území celého Moravskoslezského kraje. Komunitní centrum zajišťuje bezproblémový chod a bezbariérový provoz pro ty, jimž je centrum určeno – tedy lidem s těžkým tělesným a kombinovaným postižením, kteří jsou nesoběstační ve většině životních situací a jsou závislí na pomoci jiné osoby.


Zdroj: denik.cz, ostrava.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.