Pokračování regenerace sídliště Šalamouna

Na konci prázdnin jsme zahájili další etapu regenerace panelového sídliště Šalamouna. Celkové náklady na realizaci 2B etapy činí cca 8,2 mil.Kč. Stavba bude dokončena přibližně v polovině listopadu. V rámci této etapy bude provedena rekonstrukce ulice Hornické v úseku od ulice Na Jízdárně až k vjezdu do mateřské školy a ulice Šalamounské včetně přilehlého vnitrobloku na ulici Hornické. Další částí je řešení vnitrobloku za obchodem Hruška.

„Rekonstruujeme vozovky a chodníky, budujeme parkovací stání, kterých zde bude celkem 81, postavíme dvě hřiště pro děti předškolního věku a plochu pro denní rekreaci dospělých se třemi posilovacími sestavami. Dále upravíme veřejné osvětlení a zajistíme sadové úpravy,“ uvedl místostarosta Dalibor Mouka.

Odkaz na cca rok staré video o projektu regenerace sídliště Šalamoun

zdroj textu: moap.cz