Urbanistická koncepce sídliště Šalamouna

Nové vedení Moravské Ostravy a Přívoz hodlá do dalších etap rekonstrukcí sídliště Šalamouna zapojit veřejnost.


Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz chce nadále pokračovat v již započaté regeneraci našich sídlišť za pomocí dotací z programu Státního fondu rozvoje bydlení. S pomocí prostředků ze státního rozpočtu chceme investovat do postupného zatraktivnění dalších veřejných prostranství na Vašem sídlišti Šalamouna. Zejména se jedná o investice do zeleně, mobiliáře, chodníků, komunikací, osvětlení a hřišť.  Tato regenerace sídliště nezahrnuje rekonstrukce a opravy domů na sídlišti, kde jsou nutné postupné investice jejich jednotlivých vlastníků.


Před zahájením prací na vlastním návrhu úprav nás velmi zajímá, jakýma očima své sídliště vidíte Vy, jeho obyvatelé – co Vám vadí, co je pro Vás prioritou k řešení a co považujete naopak za dobré z celkového pohledu i pohledu na okolí svého domu. Pro získání Vašich názorů Vám budou do schránek v první polovině ledna 2019 distribuovány anketní lístky – vždy jeden pro domácnost. Výsledky ankety budou jedním z důležitých podkladů pro návrh na vylepšení a zatraktivnění právě Vaší části sídliště. Každý vyplněný anketní lístek, za který Vám předem velmi děkujeme, bude pečlivě přečten a vyhodnocen v rámci  zpracování celkových výsledků ankety. 

Řešená oblast

celý článek: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Jsem jedině pro, ale nechápu absolutní nezájem o lokalitu v těsné blízkosti centra ohraničenou ulicemi 30. dubna, Nádražní, Sokolská třída a Křižíkova. Absolutně neřešená doprava, parkování. Chodníky i silnice v katastrofálním stavu. Chybí dětská hřiště. Popelnice se jen tak válí na chodníků a silnici. Lokalita je velmi žádaná, ceny bytů vyšší než na Šalamouna, ale pro městský obvod nezajímavý prostor!

  Thumb up 11 Thumb down 0
 2. aggu :

  A kdo dostane výsledky průzkumu? Skupina firem soutěžící o co nejlepší urbanistický návrh nebo Franta z odboru XY, který to zadá svému oblíbenci?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Karel :

  To je zase informace, že prý nové vedení. Veřejný nazor je jednou z podmínek poskytovatele dotace. Takže pravda je, že další etapu už připravovali Ostravak a jeho koaliční partneři a novi se jen vezou.

  Thumb up 0 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.