Pavlovova 29

Fasáda byla odhalena a i když se jedná o rekonstrukci staré budovy může se směle měřit s dnešními novostavbami.

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Co v tom bude, hotel, byty?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. Pat :

  Za mě hodně povedená rekonstrukce .

  Thumb up 24 Thumb down 0
 3. marie :

  thvari:
  Byty, viz https://www.hholding.cz/pronajem-bytu/pavlovova-29-ostrava/.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Rdm :

  marie: no nejsou zrovna z levného kraje, 11 000 Kč za 2+kk je docela ranec, počítám, že energie v tom nejsou

  Thumb up 10 Thumb down 14
 5. aggu :

  Rdm: ranec?

  Thumb up 10 Thumb down 6
 6. aldik :

  aggu: nojo, aggu bude milionář, ten si to může dovolit :D

  Thumb up 6 Thumb down 11
 7. balde :

  Rdm: na to že to je kompletní rekonstrukce a vše je v novém, tak za mě ok.

  Thumb up 12 Thumb down 3
 8. Tano :

  Vypadá to, že tam dodělají ještě i balkóny. Jen mě trochu překvapilo, že se ty balkóny dodělávají, až po sundání lešení.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Crazym :

  Je to sice nové ale ta cena je sebevědomá dost na tu lokalitu, sám jsem zvědavý jak se to zaplní a teprve teď se teprve ukáže jaký je hlad po podnájmech, 56 bytů na trhu v té lokalitě může leccos ukázat. Pro lidi jdoucí sem do regionu za nějakou rozumně ohodnocenou práci a nepředpokládající, že v tom zůstanou na dlouho asi dobrá volba ale pro lokální zaměstnance a už vůbec ne důchodce to asi nebude :-) Namátkou co nabízí obvod Jih http://nemovitosti.ovajih.cz/rozcestnik/byty/ a od Residoma jen jeden kousek vedle https://www.residomo.cz/cz/detail/pronajem-2-1-48m2-asejevova-ostrava-f2032058 je to cca stejně velké jen staré a hůře vybavené ale peněžní rozdíl je pádný argument. Každopádně barák se mi líbí a kdyby tak postupně dopadlo více takových rekonstrukcí starších baráků neměl bych nic proti :-)
  Hodně jsem zvědavý jak dopadnou obecní byty k pronájmu rozestavěné v centru na Janáčkově, je to sice jen 26 bytů a budou až za další rok ale i tak.

  Thumb up 7 Thumb down 5
 10. Ostravan :

  A co bude s tím posledním domem?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. Rdm :

  balde: aggu: Vám přijde 11 000 Kč za 47 m2 v pohoodě? a jestli je to opravdu jen čistý nájem, tak to s energiemi a službami bude takových 14 000 Kč? To mi přijde za byt mimo centrum příliš, ostatně Crazym dal odkaz, že byty jsou tady o polovinu levnější. A že je to po rekonstrukci moc neomlouvá.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 12. Lucie :

  Nájem šílený za 47m2 ikdyz je to po rekonstrukci

  Thumb up 11 Thumb down 2
 13. Crazym :

  Ono stačí vzít do ruky kalkulačku. Nájem městské byty 70,- Kč/m2, Residomo 130,- kč/m2 a tohle cca 230,- Kč/m2. Chápu, že pro někoho to je v pohodě ale stále jsme ne Ostravsku :-)

  Thumb up 10 Thumb down 3
 14. MareK :

  Přijměte fakt, že sociální/ekonomické nůžky se ve společnosti čím dál více rozevírají a někdo prostě cenu nemá potřebu tak řešit a upřednostňuje jiné aspekty. Navíc, je to čistě soukromý projekt, takže ekonomický (ne)úspěch veřejnost trápit nemusí…

  Thumb up 9 Thumb down 2
 15. marie :

  Crazym:
  Těch 70 Kč za městský byt mají „staří“ nájemníci.Z rozhovorů s novými nájemníky vím, že ceny jsou kolem 100 Kč/m2 i více, na Jihu funguje metoda, že kdo nabídne za metr nejvíc, ten bydlí.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 16. LK :

  aggu: samozřejmě, jako první jsem si najel nahoru na ty 4+kk s terasou a musím říct, že mě cena překvapila, protože hypo na můj dům (a to nemám drobka) je nižší, než nájem za takový byt. Ale obecně, trh je a trh a když si to své nájemníky najde (a to najde), tak to prostě není špatně – to je věc majitele. Ale hlavně, je to velice povedená rekonstrukce a chtěl bych vidět minimálně 10 takových ročně v Ostravě :-) celkově stavby od společnosti Homola jsou povedené

  Thumb up 13 Thumb down 0
 17. MM :

  Obecně největší poptávka je po bytech 2+kk (2+1) a menší. Asi mají zjištěno, že zájem o větší byty je, ale podle mého cena za větší byt už nedává takový smysl (pro zájemce). Platit budete víc, když máte slušnou mzdu, začínáte spolu bydlet, ale nemáte dítě. Jakmile máte rodinu a vyděláváte normální peníze, vyplatí se nákup bytu nebo rodinný dům na klíč. Snad mají nějakou studii nebo tak něco, jaké byty se poptávají. Větší byty už odrazují svou cenou. V tomto projektu mi chybí právě menší byty, jako garsonky.

  Když si ovšem vezmete cenu 230,- za m2 tak to není vysoké. Proč? Jsou v tom náklady jak na koupi objektu, tak na kompletní rekonstrukci. Kde je údržba a další věci. Pak si člověk lehce propočítá, že to je dlouhodobá investice. Vůbec bych nesrovnával s městskými byty, které pracují s obecním rozpočtem (nás všech). Obvody ani nemají dostatek peněz na údržbu, respektive vybraný nájem to nepokryje. Takže logicky ta cena není tržní. Nebavíme se o tom, že město ty byty získalo jen tak. Nemuseli kupovat!

  Thumb up 6 Thumb down 0
 18. kletzky :

  Ostravan: Mluvilo se něco, že by tam měl mít Baník zázemí a ubytovaní. Dle vlastníka to tak i vypadá.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 19. adamous :

  Crazym: je to predrazene, navic kdyz vezmu vpotaz, ze v Praze, kde jsou casto dvojnasobne mzdy se v centru dostavam v novostavbe v Karline na castku kolem 350-360kc/m2.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 20. Jirka :

  adamous: často dvojnásobné mzdy???? To zní legračně… můžete mi to přiblížit jak často ??

  Thumb up 5 Thumb down 0
 21. adamous :

  Jirka: Samozrejme je to oborova zalezitost – chtel jsem tim rict, ze v Praze na Karline v novostavbe bych za stejne velky byt dal cca 17 tisic bez sluzeb, coz je rozdil cca 6 tisic. Platove jsou ale nektere obory v Praze 2x nasobne lepe hodnocene – IT, bankovnictvi, atd., je to taky z duvodu velmi draheho bydleni. Takze, kdyz to vezmeme ciste financne, tj. kolik mne realne zbyde po odecteni najmu a vezmu vpotaz i tyhle dve lokality (cena X vykon), tak si myslim, ze tohle je celkem predrazene.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 22. adamous :

  Jirka: Na druhou stranu ale chapu, ze u te rekonstrukce byly urcite velke naklady, takze to jak to tedka pekne vypada je proste asi za cenu vyssich najmu. Urcite si spocitali, ze by chteli navratnost v nejakem casovem horizontu a podle toho to nastavili.

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.