Hasičská zbrojnice Odry – dokončeno

Hasičská zbrojnice v Odrách je dokončena.

Hasičská zbrojnice je navržena jako kompozice tří částí. Nízká část slouží pro garážování hasičských vozidel, dvoupodlažní objekt za garážemi tvoří zázemí hasičů, třetí částí je věž na sušení hadic, která vychází z budovy zázemí zbrojnice.

Dvoupodlažní objekt a věž hasičské zbrojnice je obložen cihelnými pásky, jako reminiscence zděné textilní továrny, která zde v minulosti stávala. Řešené území má velikost 2 762 m2. Budova o půdorysu 24×21 metrů poskytuje v garážích prostor pro tři těžké zásahové automobily a je propojena se zázemím hasičů. Přímo s prostorem garáže jsou propojeny místnosti chemické služby, dílna a sklad s věží na sušení hadic.

V přízemí druhé budovy je umístěno zádveří, hala se schodištěm, šatna hasičů, sociální zařízení hasičů a technická místnost. V druhém patře je umístěna kancelář velitele, kancelář velitelů družstev, kuchyňka, sociální zařízení a víceúčelová místnost pro školení hasičů.

zdroj: pozary.cz

Související články


Komentáře

  1. thvari :

    Hm, to je dobré, takhle by to mohlo vypadat standardně.

    Thumb up 6 Thumb down 0
  2. Brzda :

    Jak je vidět, tak se to i v té šedočervené barvě dá udělat mnohem lépe než je standard (https://www.msstavby.cz/pozarni-zbrojnice-ostrava-muglinov-7-03-09-2019/). Ještě bych tu střechu udělal v zelené variantě a bylo by to na jedničku s hvězdičkou…..

    Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.