Parkovaní namísto chodníku

Havířov před dětským domovem zrušil chodník a nahradil ho parkovacími stáními pro soukromé automobily.

Reportáž ZDE

Radnice v Havířově stále hledá způsoby, jak ve městě navýšit počet parkovacích míst. V ulici Čelakovského vznikla nová stání na úkor chodníku. To se ale nelíbí dětskému domovu, který stojí přímo u dané komunikace.

Vychovatelé v havířovském dětském domově vštěpují dětem do hlavy, aby vždy, když opouští domov, chodily po chodníku a nevsupovaly na cestu. Nyní ale nemají jinou možnost.

Ladislava Hilberová, ředitelka Dětského domova Sluníčko: “Chybí parkovací místa, tomu rozumím, ale už se nedomyslelo, že tady jsou popelnice, že nám tady zkrátili místo na zásobování a asi nikdo nedomyslel, jak to bude metrově vycházet. Auta, která se tady míjí, ať nákladní, nebo větší, tak je to velký problém. Máme takový pocit, že ten prostor na obytnou zónu, je tady malý na to, aby to bylo pro děti bezpečné.”

anketa, děti z Dětského domova Sluníčko: „Já si myslím, že je to otravné obcházet ta auta, co tady stojí a byl bych rád, aby se to změnilo, aby se nemuselo řešit, že tady někoho zajede auto.”

anketa, děti z Dětského domova Sluníčko: “Spíš bychom měli chodit po chodníku, než po cestě a Péťa má pravdu.”

anketa, děti z Dětského domova Sluníčko: „Vždycky nás učili, ať chodíme po chodníku, protože nás může zajet a už se stalo, že na nás troubila auta, když jsme chodili po cestě. Myslím si, že to není moc dobrý nápad, že tady udělali ty čáry.”

Radnice ale tvrdí, že bezpečnost je zachována.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: „Přistoupili jsme k tomu na žádost občanů. Změnili jsme celý systém dopravního značení. Vznikne tam obytná zóna, kde je povolena maximální rychlost 20 km za hodinu, kde v obytné zóně je absolutní přednost chodců, děti si mohou hrát v uvozovkách na komunikaci a abychom zabránili i případnému úrazu, tak doplňková tabulka bude řidiče informovat, že mají nacouvávat, aby při výjezdu nedocházelo k problémům. To znamená, že celou tu komunikaci je možné používat pro transport do domova, nebo přilehlého panelového domu. Určitě pokud by byl nějaký problém, v kontaktu s vedením domova už jsme teď a předpokládám, že kdyby se cokoliv dělo, tak paní ředitelka mě, nebo kohokoliv z vedení města kontaktuje a problém vyřešíme.”

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Winter :

  A co auta, mají si kde hrát?

  Thumb up 13 Thumb down 2
 2. Dan :

  Winter: To maji… Vsude.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 3. ELB :

  Podle mě je projekt této obytné zóny s parkováním na chodníku málo ambiciózní – nevešel by se mezi parkovací místa a tříděný odpad ještě malý cyklopruh ? :)

  Péťa má skutečně pravdu, chodí se po chodníku, to je jednoduchá a bezpečná dětská logika … a najednou je to naopak.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 4. Sony :

  Bydlíme tady kousek a chodíváme o spíše jsme chodívali po tomto chodníku. Najednou jdeme a nestsčíme se divit kdo zase tohle mohl vymyslet. Obcházet zaparkovaná auta po cestě. To opravdu mohl navrhnout a schválit génius. Tohle normalně myslící člověk neudělá.

  Thumb up 12 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.