Park u Boříka

Kam jinam umístit velký park a směřovat nemalé investice, než do obvodu s nejnižším počtem obyvatel a lokality, která je mimo vytížené turistické, cyklo a a pěší trasy. V proejktu bylo zahájeno územní řízení.

Kontext lokality navrhovaného parku:

zdroj: ostrava.cz
více informací k projektu: fajnova.cz

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Tak tak, přesně tam podle těch inženýrů lidských duší budou chodit davy lidí do parku si odpočinout od ruchu velkoměsta :DD
  Ale jsem rád, že se něco dělá, kola ekonomiky se musí v zájmu neustálého růstu točit. Hlavně když vidím, že už nás netlačí nic důležitějšího a všeho máme dost, tak milerád přispěji svými daněmi :-)

  Thumb up 13 Thumb down 2
 2. Rdm :

  Ten sklad je za mne zbytečný, to pítko asi taky, když je na dohled hostinec, čímž ztrácí smysl i to WC, stačilo by se domluvit s provozovatelem, ale jinak nevidím důvod, proč by i nejmenší obvod nemohl mít svůj park

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. Fanda :

  Co já vím, tak tam je v celé oblasti stavební uzávěra.Je požádáno o změnu územního plánu.Vypada to, že bude udělena.Za Bořikem je plánovaná výstavba asi 50 domů.Tak ten park tam nemusí být věčně.Proto je tak jednoduše řešen.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. balde :

  kdyby prvně dali dokupy pořádně velké Ostravské parky a lesoparky (Bělský les, sad Boženy Němcové, Komenského sady atd.) na úroveň západní Evropy, pak at si tohle staví jak chtějí

  Thumb up 14 Thumb down 2
 5. thvari :

  a projekt na vedlejší, mnohem větší a složitější území lesoparku benátky a prostor bývalého koupaliště, zůstal jen v šuplíku

  Thumb up 8 Thumb down 0
 6. Fanda :

  Balde: Samozřejmě, že je třeba dobudovat centrální parky.Pohybuji se tam a sportují lidé.Ten park u Boříka je úplně z jiné sorty.Je tam stavební uzávěra.Asi to majitel webu neví.Ten park by se zatím mohl přes sezónu využívat jako bufet, bistro se zahrádkou.Asi proto je tam to pítko a WC.Lidi by tam určitě zašli posedět a děti by se tam taky zabavili.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Fanda: Co má stavební uzávěra společná s tím parkem a námi?

  Nové Vsi park přeji, ale je na poměry oblasti, kde se nachází předimenzovaný a nebude mít takový potenciál využít jako parky v hustěji zabydlených oblastech, které by potřebovali rekonstrukci/výstavbu urgentněji.

  Ale jelikož je projekční a povolovací proces lehčí u staveb, které „jsou stranou“, jde i rychleji vidět výsledek. Veřejné wc v KOmenskéo sadech například není a musí se využít v objektu magistrátu. Nebo tuším v dětském světě a v Pikové dámě, což je trochu nevhodné.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Fanda :

  Martin (msstavby.cz):Tak dobře,co by tam mělo být?Vy jste s tím přišli, že tam bude park.Az se ta oblast bude rozvíjet, tak na svůj názor na park zapomenete.Urcite by měli být u všech vchodů do parku a to tak velkých jako sady Komenského automatická WC.No, nemyslím že je takový přetlak o toalety na magistrátu,v dětském světě a Pikové Dámě o víkendu.Ale vhodné by byli raději ty toalety u parku.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Fanda: Prosím tě, rozumíš tomu, že my s ničím nepřišli? Že investorem je město a my jen o záměru informujeme?

  Thumb up 6 Thumb down 0
 10. thrpst :

  Kolem vede páteřní cyklostezka spojující Porubu a centrum :)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 11. David :

  thrpst:
  jsem rád, že aspoň někdo tohle ví!
  Umístění parku určitě není problém, nikde tam v okolí prakticky nic není kromě řeky která nemá co nabídnout snad jen pohled na ležící bezdomovce, ten cyklista má aspoň možnost odbočit a dát si siestu v parku. To, že město je neschopné a nedokázalo vymyslet něco zajímavějšího třeba i v Bělském Lese krom vysázení stromečků se jmény a vylít asfalt kolem pískoviště aby se všechny děti zranily když padají to je už jiná, ale tenhle park snad bude příkladem pro úpravu ohavných zelených ploch na Ostravsku.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 12. Rdm :

  David: thrpst: asi jste nekoukali na mapu, ale ta cyklostezka vede v tom lepším případě 300m od parku, v tom horším (ta hlavní) 400m, pro cyklistu samozřejmě lehčí zajížďka, ale je otázka proč by ji dělal, obzvláště, když krom čtenářů tohoto webu a místních, o parku nebude skoro nikdo vědět.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 13. Crazym :

  thrpst: Cyklostezka kolem sice vede ale do páteřní má zatím daleko. Páteřní cyklostezka by podle mě měla být hlavním tahem směřujícím pokud možno přímo mezi většími komunikačními cíly/celky. Třeba zrovna mezi centrem Ostravy a Porubou dokud nebude přímé spojení lidé prostě nebudou využívat více kol k každodenní dopravě, je to odrazující. Tahle má zatím hotovy jen malé části, které zatím spojuje nesmyslné kličkování tak dobré pro výletníky k rekreaci. Když jedu na kole jako zábavu a nespěchám, tak je to OK ale když použiji kolo jako dopravní prostředek, tak to vždy vezmu nejkratší cestou vrchem přes Svinovské mosty a dokud to tam nevyřeší jinak, lidi to prostě nebude motivovat použít kolo :-(

  Thumb up 10 Thumb down 0
 14. xxx :

  Crazym: Je to tak – spousta lidí nebude chtít jezdit přímo přes Svinovské mosty, dokud tam nebude plnohodnotný (= stavebně oddělený) cyklopruh. Jinak to táhnout oklikou přes Dubí nebo Hošťálkovice není moc praktické. Je to zatím celé nějak podivně nedořešené.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 15. Fanda :

  Martin (nástavby.cz)Ano,informujete že tam není cyklostezka, turistické trasy.Pritom o té cyklostezce jste sami několikrát informovali.Vazne nevím proč vám ten park tak vadí? Když pojedu po cyklostezce tak tam posedim a když tam bude bistro se zahrádkou tím líp.Jak už naznačili pánové David,Thrpst,Rdm tak zájem by byl.Ostrava ty peníze neproji a může se stát, že to bude oblíbené místo k relaxaci.Na lesopark Benátky město zatím peníze nemá.Bohuzel.Je to velký projekt.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Fanda: V úvodu článku je napsán tento text: „Kam jinam umístit velký park a směřovat nemalé investice, než do obvodu s nejnižším počtem obyvatel a lokality, která je mimo vytížené turistické, cyklo a a pěší trasy. V projektu bylo zahájeno územní řízení.“

  Povšimni si prosím této části: „lokality, která je mimo vytížené turistické, cyklo a a pěší trasy“ Rušno je na cyklostezce podél Odry, z Jihu na Přívoz/Petřkovice.

  Řeka je opravdu magnetem a za slunečných dnů tam je kolo za kolem. Není potom důvod odbočit na Novou ves a zajet si do parku, který neposkytuje to, co řeka.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 17. Rdm :

  Fanda: Nevím kde naznačuji, že by byl zájem ze strany cyklistů, cyklostezka je od parku daleko, lidi tam nebudou zajíždět a kde jste přišel na bistro se zahrádkou? V té dokumentaci se píše o skladu na bůh ví co a WC, ale žádné bistro.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 18. Pavel :

  Cyklostezka centrum-poruba vede hned kolem parku (to je ta cesta s ostruvkem), cyklostezka kolem Odry je skutecne par set metru dal.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 19. David :

  Pavel:
  čili pro cyklisty žádný problém.. navíc by se tam mohl přemístit i GulášFest z protejší Sokolovny :)

  Martine – opět mimo, ta řeka tam magnetem vážně není, je to naprosto odlehlá část bez jakékoliv úpravy. Zkus si tam zajet o prázdninách a jsem zvědav jak moc se budeš kochat. Kolo za kolem tam i je, ale snaží se odtamtud co nejrychleji dostat. Možná by už pak většina z nás ráda dojela k nedalekému parku a na pivo :)

  Thumb up 1 Thumb down 6
 20. Martin [msstavby.cz] :

  David: A ty jsi tam byl? Respektive víš, kde ta řeka protéká? Protože přes léto jsou splavy a břehy plné lidí. Je tam plno rybářů a ohnišť na opékání. Jezdím tam poměrně často.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 21. Fanda :

  Martin (msstavby.cz)Tak za tento názor jsem velice rád.Tahle oblast s řekou by se dala dobře turisticky využít.Lide si našli cestu k řece,jak už jste zmínil.Vzpominam že my jsme vždy zašli potom posedět do Boříka.Ale teď když se díváte z opavské dolů tak je tam nic.Trochu tristní pohled.Mozna i ten park by to pomohl oživit,a potom dál až k Odře.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 22. Rdm :

  Pavel: podle mapy je tam pouze turistická trasa, ne cyklostezka https://mapy.cz/s/mutejunulo

  Thumb up 2 Thumb down 4
 23. David :

  Martin [msstavby.cz]:
  ale bavíme se o lokalitě u Svinovských mostů, tam pálí větve maximálně bezdomovci!
  Většina lidí skončí u Pískových Dolů neboli Splav Odry, kde jsou i rybáři, což tihle negativní lajkaři očividně neví.
  Ale dál už není absolutně nic. Dojít nějakým způsobem k parku už by logiku mělo. Snad začnou brzy :)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 24. Crazym :

  Rdm: Tak tu budeme slovíčkařit ne?. To že to není v mapách neznamená, že tam není. Po úpravě úseků kolem křižovatky U vodárny se s cyklostezkou pokračovalo směr Bořík https://screenshot.cz/QC821/ a skončilo se zatím zde https://screenshot.cz/5BKOK/ a i ta malá část je velmi dobrá. K propojení s páteřní cyklostezkou L (nechápu systém toho značení) kolem Odry chybí cca 700 metrů a otázkou je jestli vůbec je nutné, protože ten kousek je lehce průjezdný ulicí U Boříka a tam by stačilo jen změnit značení a vyznačit cyklopruh. Horší je to pak přes řeku a dálnici ale cyklostezka je vyznačena, je průjezdná a funkční a to že kličkuje přes Dubí a Svinov do Poruby je už jiná věc :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 25. rom :

  Zásadní je, že tyto parky se mají dělat až na konec, nejdříve se mají upravit/spravit/udržovat parky v centru. Ale to nikdo nechce slyšet.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 26. Fanda :

  Rdm:Reaguji na váš příspěvek ze včerejška.Bohuzel jsem ho přehlédl.Netvrdil jsem že tam bude bistro se zahrádkou,ale proč by tam nemohlo být.Nakonec pánové Crazym a Martin (msstavby.cz)to nejlépe vysvětlili.Je to jedna z cest k řece ke které chodí nebo jezdí na kole lidé.Usmevne na tom je také to, že máte za svůj příspěvek palce nahoru i když není pravda to co tvrdite.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 27. Rdm :

  Crazym: tak pardon, nejezdím tam, takže nevím, že tam cyklostezka je, tak mne ale udivuje, že není v mapách, protože ty bývají celkem aktuální

  Fanda: ano, už jsem byl upozorněn, že tam vede tajná cyklostezka :) Jak rušná je tato část stezky, aby uživila provoz bistra, kterému navíc konkuruje hospoda se zahrádnou na dohled?

  Thumb up 2 Thumb down 5
 28. balde :

  https://www.vyslouzilarch.cz/projekty/park-u-borika

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.