Park nad Rybníkem

Nové stezky, mosty a úprava vodních ploch a toků v Bělském lese jsou předmětem veřejné zakázky vypsané městem Ostrava.

Předmětem veřejné zakázky malého rozsahu je vypracování samostatných projektových dokumentací (zvlášť pro část I „Cesta vody“ a zvlášť pro část II „Park nad rybníkem“) a zajištění souvisejících činností v rámci přípravy a realizace stavby „Cesta vody a Park nad rybníkem“ v lokalitě Bělský les v k. ú. Výškovice a k. ú. Stará Bělá, obec Ostrava. Rozsah plnění: -zpracování dokumentace pro vydání společného povolení pro část „Cesta vody“ -zpracování projektové dokumentace pro vydání rozhodnutí o umístění stavby pro část „Park nad rybníkem“, -zpracování projektové dokumentace pro vydání stavebního povolení pro část „Park nad rybníkem“, -zpracování projektových dokumentací pro provádění stavby, -výkon inženýrské činnosti ve fázi přípravy stavby v rozsahu pro zajištění pravomocného společného povolení, pravomocného územního rozhodnutí a pravomocného stavebního povolení, -zpracování plánů BOZP -výkon autorského dozoru po dobu realizace stavby. U této veřejné zakázky se předpokládá spolufinancování z dotačních prostředků Evropské unie – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí, Prioritní osa 4: Ochrana a péče o přírodu a krajinu, Specifický cíl 4.3 – Posílit přirozené funkce krajiny (pro část I „Cesta vody“).

Investiční záměr řešené lokality Bělského lesa v Ostravě vychází z potřeby rozvoje rekreačně ‐ relaxační funkce zájmového území a z potřeby podpořit biodiverzitu včetně zvýšení retenčních schopností řešeného území. Předmětem investičního záměru je zvýšení „obytnosti“ území, vytvořit komunikační vazby mezi zastavěnou částí a přírodním rámcem okolí. Obohatit lokalitu o plochy volnočasových aktivit pro děti a dospívající mládež. Investiční záměr předpokládá vytvoření volnočasových areálů s naučnou stezkou „Cesta vody“. To vše zvětší možnosti zpřístupnění údolní nivy se všemi atributy mokřadních společenstev.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. O. :

  Kde je v Bělském lese rybník?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. aggu :

  O.: Ulice Na Rybníčkách, K Jezeru,…. ;)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Crazym :

  O.: https://mapy.cz/s/pofetuzoja

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.