Panattoni, Mošnov

Město Ostrava prodá pozemky v Malé rozvojové zóně v Mošnově společnosti Panattoni za 286 milionů korun bez DPH.

Vítězný mezinárodní developer využije lokalitu o rozloze téměř 39 hektarů k výstavbě průmyslového parku určeného jak pro standardní provozy distribuce a lehké výroby, tak pro provozy IT, R&D, e-commerce, které splňují současný trend digitalizace a s ním související automatizaci výroby.

„V sousedství Strategické průmyslové zóny Mošnov a Letiště Leoše Janáčka Ostrava vznikne nová kvalitní infrastruktura, která je standardní součástí fungování velkých moderních měst. Výrobní provozy, které jsou významným zdrojem růstu, technologického pokroku a produktivity doplní kancelářské prostory a plochy pro skladování. Současná pandemická situace jen potvrzuje, jak důležitou roli hrají logistické toky v zásobování nás všech. Zásadní je pro nás rovněž závazek tvorby pracovních míst s vyšší přidanou hodnotou. Od více jak čtyřmiliardové investice developera očekáváme multiplikační dopad na dodavatelské firmy z Ostravy a okolí a tím i na ekonomický rozvoj města,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Společnost na pozemcích postaví novou halu s administrativním, sociálním a technickým zázemím. Hala o rozloze 115 510 metrů čtverečních bude rozdělena do tří částí. Po obvodu areálu bude vysázena izolační zeleň. V nových provozech najde zaměstnání kvalifikovaná pracovní síla z celého Ostravska, investor se zavázal vytvořit minimálně 207 pracovních míst s vyšší přidanou hodnotou, celkově pak 1932 pracovních pozic.

Zdroj + celý článek: patriotmagazin.cz

Související články


Komentáře

 1. Archerr :

  Tak ta vlečka do arealu bude hodně drahý špás….

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Migi :

  Archerr:
  tak tenhle devoleper, co má haly po celém světě určitě nebude mít problém investovat do nějaké vlečky u Mošnova…. a i kdyby to platilo město – Panattoni je jistota budoucího rozvoje. Vlečka je ten poslední problém :)

  Thumb up 9 Thumb down 3
 3. adamous :

  Panattoni mam pocit stavel haly i pro Amazon…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Archerr :

  adamous: ano v Dobrovízi Panattoni , v Brně měl pro ne stavět ctp

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. adamous :

  Archerr: Tusim, ze tady by to asi pro halu pro Amazon nestacilo.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. Archerr :

  adamous: dobroviz ma myslím 135 tisic m2 . tady jde o nejakych 115 000m2

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Archerr :

  Migi: já nejsem proti a souhlasím že Panattoni je velmi úspěšný developer. Pouze jsem řekl že tohle bude drahá sranda … Tedy ta vlečka

  Thumb up 6 Thumb down 0
 8. alex :

  jen stavějte haly vesele dál. Na víc tato země nemá.

  Thumb up 9 Thumb down 13
 9. David :

  alex:
  Taky bych rád viděl místo hal Officy po celém Ostravsku, ale ty se dělají jen v Praze a Brně! Na druhou stranu v TV si stěžuje kde jaký horník, kde jaký zaměstnanec Vítkovic a Hutí že chtějí rušit jejich pracovní místa… no díky těmto hal, najdou novou práci, můžou se rekvalifikovat, prostě práce bude. Jestli se má stát Ostrava logistickým centrem Česka klidně! Průmyslovým a ocelovým městům už prostě odzvonilo.
  Ještě, že to nestaví někde v centrální zóně jako poslední výplod od P3, kteří staví haly uprostřed města

  Thumb up 7 Thumb down 9
 10. Tano :

  Design té boční stěny se inspiroval nádražím Vítkovice … :-)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 11. adamous :

  David: Konci OKD, proto se tady najednou stavi tolik montoven a skladu, viz https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/stavitele-skladu-a-fabrik-investuji-v-ostrave-miliardy-lakadlem-je-dostatek-lidi-1372690. Jako za me, nemit moznost delat programatora pro zahr. firmu se sidlem v Praze na home office, tak odsad ficim bleskovym tempem, protoze smerovani tady je vpodstate jen od sachet k montovnam a skladum. Tech par IT firem se smesnou mzdou uz to tady nevytrhne.

  Thumb up 7 Thumb down 7
 12. D-r :

  adamous: Kam byste fičel?

  Thumb up 4 Thumb down 2
 13. Rdm :

  adamous: tak snad nečekáte, že když se podařilo překvalifikovat jednoho nebo dva horníky na programátory, že se to povede u všech, je tedy jasné, že ty propouštěné bude potřeba někde zaměstnat a nepůjde jen o zaměstnance OKD, ale i o zaměstnance dodavatelů, kteří i když přežijí, tak stejně asi pár lidí propustí.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. adamous :

  D-r: No, ja tu jsem jinak spokojeny, tenhle kraj je jinak moc hezky, ale ne kazdy ma treba moznost delat na dalku to, co ho bavi. Spise me jen deprimuje, kdyz vidim, ze se tady pos. dobou nestavi nic jineho, nez sklady a montovny, chtelo by to konecne i neco jineho a ve vetsim meritku.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 15. adamous :

  Je fakt, ze s coronou je to s Officy vselijake, ale hodne se mne treba libi, jak revitalizovali starou textilku v Brne, snad se tady jednou dockame i neceho takoveho: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/brno-vlnena-kancelar.html

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. Ambry :

  Jako souhlas, ty budovy jsou super. Když ale čteš celý článek, tak už je v centru Brna „překancelářováno“ a chtělo by to spíše třeba byty, nehledě na to, že to žene nájmy všech prostor v centru – vč. stávajících – nahoru a menší firmy a obchodníci na to nebudou mít. Aby se zase nestalo to, že budou všude kancly a obchody a služby nebudou.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 17. D-r :

  adamous: Tak to Brno je trochu jinde než Ostrava co se týče staveb a práce. Ale i co se týče ceny života. V Ostravě za 2 míče mám pěkný opravený byt v paneláku 3+1. V Brně ti ceny začínají na čtverce.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 18. watt :

  @D-r: prosim o nabidku na pekny opraveny byt za 2 mice v Ostrave :-) Dnes s tezi 2+1..

  Thumb up 3 Thumb down 2
 19. Rdm :

  watt: https://bityl.co/4qYN ale je třeba podotknout, že pod pojmem „pěkný“ si každý představíme něco jiného, třeba zrovna na to co odkazuji je na ulici, na které se nedá parkovat :)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 20. Cyklista :

  alex: už jsem to tady několikrát psal. Podívejte se na rozložení vzdělanosti v ČR a uvidíte kolik montoven potřebujete na jedno místo s přidanou hodnotou. Bohužel je velký problém tady v Ostravě, vlastné i v celé ČR získat schopné, inteligentní lidi, kteří navíc chtějí pracovat. A ty davy „ajťáků“, kteří v Ostravě, Zlíně, Brně a Praze makají nás nezachrání. Opravdu dost trpím, když se bavím s lidmi, kteří mi chodí na pohovor. Často mám pocit, že se umí pouze vyhýbat práci. A to ještě přichází s tím, že by chtěli zkrácený pracovní týden, protože čtvrtky a pátky chtějí dělat něco jiného, nebo možná dělat i celý týden, ale jen od devíti do jedné…

  Thumb up 8 Thumb down 2
 21. D-r :

  watt: https://www.sreality.cz/hledani/prodej/byty/ostrava?velikost=3%2B1&stav=po-rekonstrukci&cena-od=1800000&cena-do=2200000

  Thumb up 4 Thumb down 2
 22. aggu :

  D-r: horší lokality a malé byty..

  Thumb up 6 Thumb down 5
 23. watt :

  Rdm: Pěkný byt, ale samozřejmě počítám osobní vlastnictví, nikoliv družstevní.. lokalita určitě patří k těm horším.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 24. thvari :

  adamous: ale jen at tu sklady a montovny stavi, ale proc to nejak nekoordinovat s mestem, ktere by sem taky lakalo pracanty treba z Rumunska, Bulharska, Ukrajiny nebo tak s tim, ze jim je schopne nabidnout lacne bydleni v garsonkach nebo mensich bytech, pokud by prisli i s rodinou, a k tomu podporu v integraci a vyuku cestiny. jen dodam, ze kdyz ostrava kdysi rostla, sjizdeli se sem lidi od Cech az po Halic…

  Thumb up 6 Thumb down 3
 25. D-r :

  aggu: Ale v Brně takové budou stát minimálně 4 milióny.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 26. Martin [msstavby.cz] :

  Migi: Investorem rozvojové zóny je Moravskoslezský kraj. Pro napojení zóny vlečkou je navrhnut také 830m dlouhý tunel. Odhadované náklady na vybudování zóny se i v levnější variantě pohybují nad 1mld.Kč. I pokud by Panattoni platilo vybudování infrastruktury pro své potřeby, je cena pouhé vlečky 636,6 mil Kč + 21% DPH.

  https://www.msk.cz/verejna_sprava/soubory.html?id=11315

  Thumb up 6 Thumb down 0
 27. Statedacan :

  Tak dokud bude nějaký komanc babka (A sorry za to, takových pacientů bude celá infrastruktura v OV) rozhodovat o rozpočtu mesta není se asi o čem (R&D) v Ostrave moc co bavit. Ale jak pravil klasik. Rok, maximálně dva.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 28. StaréDacan :

  Tak dokud bude nějaký komanc babka (A sorry za to, takových pacientů bude celá infrastruktura v OV) rozhodovat o rozpočtu mesta není se asi o čem (R&D) v Ostrave moc co bavit. Ale jak pravil klasik. Rok, maximálně dva.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 29. MareK :

  Beru, že parkoviště pro kamiony je na úrovni terénu, ale proč i pro osobáky? Tohle by mělo být jen na střeše a na uvolněné ploše postavit další trakt. Když už se staví na zelené louce, tak ať se staví chytře/šetrně vůči přírodě.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 30. Rdm :

  watt: zadání znělo „pekny opraveny byt za 2 mice v Ostrave“, že chcete osobko s výhledem do Komenského sadů s lodžií a 100m2, tak to je jiná, ale to pak musíte uvést hned na začátku ;)

  thvari: proč sem chcete tahat cizince, když tady máme nějaký 50 tis. lidí bez práce? Jasně, ne všem se chce pracovat, ale i tak bych se nejprve zaměřil především na končící OKD.

  MareK: protože je to levnější, než dimenzovat střechu na nosnost několika desítek/stovek osobáků, krom toho třeba mají v plánu střechu využít pro fotovoltaiku

  Thumb up 4 Thumb down 2
 31. Error :

  Martin [msstavby.cz]: Martin [msstavby.cz]:

  Jsem jediny kdo si mysli, ze pri takovych nakladech ta vlecka nema nikdy sanci vzniknout?

  Thumb up 3 Thumb down 1
 32. Archerr :

  Error: obavam se že se to bude řešit dotacemi.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.