Komentáře

 1. Jiřík :

  Taková škoda. Další budova jak zlepšit prostor u hlavní třídy a vůbec se nepoužije její potenciál a to jen kvůli tomu že nejsou prostředky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Dan :

  No, furt lepší než to, co tam bylo předtím.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Jiřík: Potenciál hlavní třídy totálně zlikvidovaly komunistické paneláky, co vedou od Porubské po Francouzskou ulici. A ani nenavazují na SOLERU. Rekonstrukce Paláce ESET je jen krok dopředu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. aggu :

  nevím sice jak se měří takový potenciál ;) ale dolů od rondelu to jede v bruselském stylu. Na sorelu asi nezbyly komárům peníze.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. X236K :

  Na Sorelu sice penize nezbyly, ale porad je Poruba nejlepsim mistem pro zivot v Ostrave a okoli. Ty panelaky nejsou vubec strasne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. LabBrab :

  X236K:
  No nevím v čem je ta Poruba nejlepší pro život? Jen zelení? Mně třeba v Porubě chybí jakákoliv kultura. Není tam jediné divadlo, jediné kino. Ten jeden kulturák se opravdu nedá počítat. Tohle pro mě patří do občanské vybavenosti a v tomhle všechny městské obvody (oproti centru) dost pokulhávají. Divím se, že se nikdy neoplatilo v tak velkých obvodech provozovat celosouborové divadlo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Summerboy :

  LabBrab: Divadlo by uričitě bylo fajn. Nejsem si ale jist, proč by mělo být divadlo mimo centrum. V centru by se mu určitě dařilo lépe a myslím, že by se i uživilo. Nevidím do toho ale, takže přít se nechci :-)

  X236K: Naprosto souhlasím, že paneláky nejsou vůbec strašné. A tzv. „komunistické paneláky“ je zase další perla k pousmání.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. aggu :

  říkejte si co chcete, nejlepší bydlení je v centru.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Pavel :

  aggu: souhlasím!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. LabBrab :

  No však já také přímo v centru bydlím…a nemohu si právě na nic stěžovat. Vše pěkně po ruce. Kdybych se najednou vypařil do Poruby, tak mi chybí docela dost věcí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Summerboy :

  Já jsem bydlel 20 let v centru a teď jsem tři roky v Porubě. Je to tu fajn, ale stejně jezdím pořád do centra za společenským děním, do kaváren, za kulturou, za nákupy, za atmosférou. Takže Poruba dobrá, ale centrum je prostě centrum :-).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. LabBrab :

  A o to jde…mít všechno pěkně v docházkové vzdálenosti. Vůbec nepoužívám MHD. Všude chodím pěšky…to je teprve lokalita. Ale to taky musí člověk natrefit na práci, kterou má v podstatě vedle domu. Už jen z toho důvodu bych se nestěhoval. Nebaví mě někam dojíždět. Chůze je nejlepší…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. mm :

  No, já například v Porubě bydlím a myslím si, že je to ta lepší část města, ale určitě bych do ní necpal divadlo a podobné instituce, dokonce ani budova Okresního soudu tam nepatří. Vše by mělo být v centru, ať se pořádně oživí, a pokud se týká bydlení v centru, tak to vždycky bylo, je a bude tou prestižní záležitosti a výsadou šťastných. Přestože jsem v Porubě spokojený, rozhodně by mi bydlení v centru města nevadilo a to ostravské se nemusí za nic stydět. Jistě má něco do sebe a ty kavárny, a vše co k tomu patří tomu dávají jen tu třešničku na dortu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Miv :

  Pochopitelně jediné skutečné centrum Ostravy jsou mariánské hory ;) Můžu to dokázat, mám hromadů přímých důkázů jen si zrovna nemůžu vzpomenout kde.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. aggu :

  @Miv: to tak, centrum v Čertově Lhotce :-) btw střed Ostravy se kdysi na OB probíral a prý je někde v Hulvákách. Památníček tam asi nebude ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Tomas T. :

  Mam dotaz na lidi bydlejici v centru: Jak to resite s parkovanim, kdyz k vam treba prijedou dve navstevy najedou? to jdou na placene parkoviste? nebo pro ne mate nejake ty karty pro rezidenty? A abych si upresnil co povazujete za centrum…. treba lokalita kolem Jindricha, to jeste povazujete za centrum?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. LabBrab :

  Tak s návštěvama nevím nevím. Nikdo takhle za námi nejezdí. Maximálně jedno auto a to vždycky zaparkuje. Návštěvy jsou třeba o víkendu a o víkendu je bezplatné parkování v celé zóně R+A. Na návštěvy spíš jezdíme my. Do bytu by se nám stejně 2 auta návštěvníků nevlezla. A co považuji za centrum?? To nejužší centrum je pro mě ohraničeno z jedné strany frýdlantskou železnicí, z další řekou (což platí pro dvě strany – jak za radnicí, tak i za černou loukou) a z té poslední strany Českobratrskou, případně 30. dubna. Jindřich je pro mě okraj centra. To bych za centrum ještě klidně považoval. Ale třeba Přívoz již ne. Rozhodně ne ten ve směru po Nádražní ulici. ale celé Komenského sady klidně za centrum ještě považuju. Je to lokalita od lokality. Zatímco vilová čtvrť u Komenského sadů je velmi příjemná lokalita, tak za Jindřichem se mi to už moc příjemné nejeví.

  Dovolil jsem si přiložit i mapku. http://imb.lide.cz/lide_photo_big/201201/0908/61/4f0aab9361fef0db44c00600.jpg

  červené je pro mě to nejužší centrum. Modré, co bych ještě centrem nazval, ale už tu část moc nevyužívám. Oranžové bych bral také jako centrum, ale já sám se tam objevím tak 5x do roka. Sám bydlím a pracuji v červené oblasti

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Tomas T. :

  LabBrab: Dekuji za opoved i s nazornou ukazkou…. lecos se mi tim objasnilo ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. LabBrab :

  Tomas T:
  Není vůbec zač. Samozřejmě to každý může vnímat úplně jinak. Já to mám zhruba takto…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Tomas T. :

  LabBrab: Jeste si nemohu odpustit jeden dotaz. Ja osobne vyrostl na sildisti. Ale zajimalo by mne jak jde dohromady bydlet centru a detska zabava. Chci rict… bylo mi napr. 6, tak jsem si odpoledne vzal kyblik a lopatku a sel pred barak na piskoviste. Nebo kdyz jsem byl starsi, tak jsem mel za panelakem les a blbli jsme tam. Jak toto resite u domu v centru? Jsou napr takove veci pro deti ve dvorech tech domu? Ono podivat se co ty domy maji ve dvorech je temer zazrak a na ortofotomape toho moc videt neni.
  Myslenku kde se chci prestehovat cca za 5 let resim uz dlouho… a zatim jsem na ni nenasel uspokojivou odpoved :( alespon tedy pro me ne…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Summerboy :

  Tomas T.: Dovolím si reagovat také: já jsem vyrostl v jednom z domů přímo naproti Nové radnice, takže echt centrum. Nikdy jsem nebyl dítě ulice a na dvoře u nás nebylo co dělat, tam byl akorát starý klepáč a popelnice. Na klepáči jsme vysedávali tak od patnácti s klukama a kecali o nesmyslech. Do té doby jsem chodil do hudebek, do orchestrů, do jazykových kroužků, do sebeobrany, do všeho možného. Takže když se k tomu přičte normální docházka do školy, nebylo přes týden skoro ani čas pomýšlet na to, kam bych šel zabít čas. Takže si myslím, že pokud rodiče dokáží dostatečně své děti zabavit a připravit jim program, který je rozvíjí, netřeba se bát bydlení v centru :-).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. LabBrab :

  Tomas T. :
  Upřímně?? Tohle jsem trošku záviděl spolužákům. Jelikož v centru v podstatě nikdo nebydlel, nebylo si ani s kým hrát. Většina mých spolužáků dojížděla z okolí a já chodil do školy 3 minuty pěšky.
  Ale samozřejmě jsme měli ve dvorku pískoviště a nějaké ty průlezky a taky dlažbu, na kterou se dobře čmáralo křídami. A taky tam byly nějaké dvorkové party. Rodiče dohlíželi z okna.
  Dnes už je to trošku problém, ze 3 domů ve dvoře vznikli kanceláře a majitelé těch domů odkoupili i polovinu celého dvora a přebudovali na obrovské parkoviště a tak celý zelený dvorek vybetonovaly a parkují si tam hummery a jiná luxusní auta. Dneska bych tam už dítě nepustil.
  A jen pro zajímavost, můj dům je v tomhle dvoře – http://mapy.cz/#x=18.292030&y=49.838733&z=19&t=s&q=moravsk%C3%A1%20ostrava&qp=10.573905_48.452213_20.302712_50.977361_6

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.