Ozelenění terminálu Dubina – opět

Vzhled terminálu Dubina se mění tak rychle, že to nestíháme ani sledovat.

V článku ze 4.října jsme vám ukazovali fotografie realizaci projektu Ozelenění terminálu Dubina, který je součástí projektu „Replace – zeleň místo betonu“. Upozorňovali jsme na umístění šlapáku v místech vychozených pěšin. Pěšina jsou však v místech, na které nenavazují přechody, ústí do odstavných ploch terminálu. Doslova vedou uživatele terminálu pod kola aut a autobusů.

Aby toho nebylo málo, byla šlapáky umístěny tak, že nesmyslně vedou do oplocení tramvajové točny. Šlapáky byly umístěny na dvou místech. Následující fotografie byly pořízeny 24. října. První snímek označuje umístění šlapáků.

Uběhlo pár dní a šlapáky byly raději vyndány a přemístěny na jiné místo. Bohužel opět nevhodně. Šlapáky opět nenavazují na přechody a dokonce ústí do místa s odbočovacím pruhem. Fotografie, jejichž kvalitu snad čtenáři prominou, byly pořízeny 31. října. První snímek označuje umístění šlapáků.

Místo po šlapácích, které vedly do oplocení točny tramvají, bylo zasypáno zeminou…

Samotná zeleň byla vysypána štěrkovou mulčí. Neobnovitelným mulčovacím materiálem nevhodného zrna, zbarvení a mocnosti mulče. Přičemž náklady na údržbu takových to ploch jsou v přepočtu na metr čtvereční oproti jiným plochám veřejné zeleně násobně vyšší. V místech je dokonce pouze štěrkový mulč, který bude pouze přispívat k ohřívání mikroklimatu a zvyšování prašnosti s hlučností. Následující snímky byly pořízeny 13. října.

Zbytkové plochy v okolí dopravních komunikací jdou řešit mnohem lépe. Příklad můžeme nalézt například v Kopřivnici.

Související články


Komentáře

 1. josef :

  Hej to jsou fakt dementi, omlouvám se za expresivní slovo, ale to už opravdu nejde jinak nazvat. Zajímalo by mne, kdo je za to odpovědný.

  Thumb up 33 Thumb down 0
 2. JSjr. :

  Co to je? :D Nestačím se divit. Smutné, strašné..

  Thumb up 27 Thumb down 0
 3. Patrik :

  Normálně tu nepíšu, ale toto je nějaký vtip? Za tohle někde bere peníze? Ať firma co to provádí nebo ten co to na městě schvaluje? To je katastrofa…

  Thumb up 22 Thumb down 0
 4. D-r :

  To jé mazec)))

  Thumb up 12 Thumb down 0
 5. Dan :

  Nemate prosim nekdo s temi kvetinovymi zahony v Koprivnici, na konci clanku, zkusenosti? Jak casto probiha osev, sekani atp?

  Mimochodem mi to prijde jako lepsi reseni nez ten sterk.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. PetrK :

  napsal jsem to už dříve, a napíšu to znovu: místní s tím evidentně problém nemají, poněvadž stejné exoty, kteří tohle realizovali, si teď zvolili na radnici znovu

  Thumb up 7 Thumb down 0
 7. Cyklista :

  Dan: Tyto záhony jsem viděl i v Radvanicích, je třeba se zeptat i tam….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Dan :

  Cyklista: Ktera ulice, lokalita prosim?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Marthin :

  PetrK: Máte pravdu! Já volil opozici, tak mám svědomí čisté. :) Přijde mi smutné, že O-Jih má nejvíce peněz, přitom nejméně smysluplných projektů na zlepšení veřejného prostoru. Srovnejte to s Moravskou Ostravou… Už jsem je chtěl skoro pochválit za pěkné dětské hřiště směrem k Ostravici, ale pak mi mapy napověděly, že spadá pod Hrabovou. Za mne je O-Jih ztracenou oblastí, která má největší starost, jak zařídit co nejvíce parkovacích míst.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Cyklista :

  Dan: skoro všude =) Třeba na Těšínské (u velkého kruháče), Trnkovecká, u Ještěrky a jiné

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.