Otevření Prodloužené Místecké 20. prosince

Z centra na dálnici bude už za pár dní cesta o poznání rychlejší a pohodlnější. Ve čtvrtek 20. prosince se totiž otevře dokončená druhá část Prodloužené Místecké včetně všech napojení.

Silnice, která zatím sloužila řidičům jen v provizorním dvoupruhovém stavu, tak už bude čtyřproudá a bude mít přímé napojení na ulici Českobratrskou ve směru z centra Ostravy, propojena bude i s ulicemi Hornopolní a Cihelní.

„Celkové náklady na druhou etapu Prodloužené Místecké včetně přípravy a realizace dosáhly 951 milionů korun,“ vyčíslila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Stavba Místecké jako dálničního přivaděče by měla pokračovat ještě třetí etapou týkající se úseku od haly Tatran až pod most ulice Českobratrské. Její zahájení ale brzdí nedostatek financí.

„Na Prodlouženou Místeckou III. stavbu se připravuje aktualizace hlukové studie a ve spolupráci s městem se v příštím roce zpracuje potřebná dokumentace a následné územní rozhodnutí,“ dodala Ledvinová.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Infrastruktura je důležitá !!! Ještě napojit místeckou na Slovensko čtyřproudovou silnicí a jsme plnohodnotný dopravní uzel !!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  Jiřík: No myslim ze do pohodlneho dopravniho uzlu nam minimalne stale chybi prodlouzena rudna.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Balde :

  a severni spoj

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Balde :

  a jako tresnicku zakopat rudnou co vede pres vitky pod zem :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. thrpst :

  Jak čtu nebo slyším podobnou formulaci („Její zahájení ale brzdí nedostatek financí.“), otevírá se mi nůž v kapse. Hlavně že vracíme nevyčerpané peníze z rozpočtu a z prostředků EU na infrastrukturu ani nejsme schopni čerpat, respektive podat potřebné množství nekorupčních projektů. Hanba!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. mm :

  Buďme optimisti, ministrem dopravy se stal bývalý primátor Opavy a zastupitel kraje, tak snad tu něco vytvoří, pevně tomu doufám. Krom toho prodloužená Rudná se již staví. Na konci Rudné je hotové staveniště, bagry atd. Sice se jedná jen o křižovatku, tedy přemostění, ale ta je důležitá, protože potom se už bude stavět jen rovně směr Opava. Rudná ve Vítkovicích pod zem, by nebyla marná, něco podobného staví v Brně-Králové Pole, ale tam jde kolem o obydlené oblasti a Brno asi více křičí. Nám stačí ke štěstí, prodloužená Rudná, protáhnutí Místecké (která měla být dle mého názoru vedena pod zemi od Frýdlantských mostů až za Českobratrskou – bohužel se tak nestane) a snad ten Sevrní spoj a napojení směr Hlučín. Pak ještě propojení D1 u Přerova a je to dobrý. Samozřejmě toho potřebujeme více, ale toto by zatím ke štěstí stačilo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin z Ostravy :

  Jen bych si dovolil upozornit, že nedostatek financí (těch cca 200 mil, se najde vždy i kdyby to mělo zaplatit město)
  je to poslední, co brzdí dokončení Prodloužené Místecké III.stavby.
  Největší problém je s hlukovými a imisními limity, z toho důvodu stavba nemá územní rozhodnutí.
  Takže na posledních 500m, si ještě notnou dobu počkáme.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.