Ostravské zahrady

Výstavba až čtrnácti bytových domů přibližně se čtyřmi sty byty se připravuje v Ostravě-Muglinově.

Projekt nese název Ostravské zahrady a je umístěn do lokality mezi ulice Betonářská a Hladnovská. Bohužel na webových stránkách není zatím příliš informací, včetně vizualizací. V současné době probíhá přeprodej pozemků AMISTA investiční společnost, a.s. a PP Finanacial a.s., Ostravské zahrady s.r.o..

zdroj: ostravskezahrady.cz

Související články


Komentáře

 1. Meechee :

  Jako, buďme rádi za jakoukoliv výstavbu, za byty, kterých je nedostatek, za cokoli, co vylepší život v Ostravě. Akorát by bylo super, kdyby se k tomuto účelu více využívalo proluk, kterých je v Ostravě jako v chrupu osmdesátileté babky s paradentózou nebo rekultivovaných brownfieldů, namísto zelených ploch … prostě, aby se město zastavovalo směrem dovnitř a ne směrem ven … ne vždy to jde, to je jasné, ale větší aktivita k zastavění „děr“ by byla fakt super …

  Thumb up 15 Thumb down 2
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Meechee: Je to z části brownfield. Bývalé hřiště. Navíc to je dost ve „vnitřním městě“.

  Thumb up 24 Thumb down 0
 3. thvari :

  Meechee: do proluky v Moravské Ostravě se 364 bytů a 506 parkovacích míst v garážích nevleze. tohle je na to celkem ideální místo blízko centra a v souvislé zástavbě, žádný zábor polí někde v Plesné.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 4. balde :

  znalý místních poměrů, jaká je tato lokalita k bydlení?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Jana Vildungová :

  balde: Ostrava a bydlení? Na to úplně zapomeňte.
  Ostrava po pandemii = Cikáni a penzisté. Poslední pěkná města před Ostravou jsou Příbor. Nový Jičín a pochopitelně Opava.

  Thumb up 3 Thumb down 34
 6. Archerr :

  Jana Vildungová: jste v Opavě dlouho nebyla,zdá se …

  Thumb up 11 Thumb down 2
 7. Archerr :

  Jana Vildungová: tím nechci řict že Opava neni krasná pravdou však je že cikánů tu je dost , jak v centru tak v kateřinkách, něco malo i Kylešovicích.co jsem koukal že i v Jaktaři jsou.Ale problém v Opavě jsem měl spíš s opilcema jako všude.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 8. Jana Vildungová :

  Archerr: Opava má především velmi kultivovaný veřejný prostor, což s e o Ostravě nenadá říci ani náhodou. Já osobně si myslím, že Ostrava chřadne. Jsou to pouze výboje jednotlivců, kteří tvrdí opak. V podstatě provinční zapadákov. Město které ani lidé v Moravskoslezském kraji neberou vážně a nepovažují ho za skutečné krajské město. Tak to je a Macura by se měl probudit a nechat si udělat pořádnou sociologickou sondu. Teprve potom by zjistil, že sny o koncertních halách, velkých divadlech apod. jsou spíše fikcí, které Ostrava v blízké budoucnosti finančně neutáhne.

  Thumb up 2 Thumb down 21
 9. Archerr :

  Jana Vildungová: žil jsem v Opavě i v okrajové části Ostravy (Vratimov). Za mne Ostrava nabízí víc možností hlavně pracovních.Že by obyvatelé kraje nebrali Ostravu vážně….takovou kravinu jsem neslyšel. Přeji Vám hezký den paní Jano

  Thumb up 17 Thumb down 0
 10. davidb :

  Archerr:
  Tady si lehce přisadím, jen v dobrém. Berte to odlehčeně bývalý spoluobčane.
  Vratimov není okrajová část Ostravy. Leží při okraji Ostravy. Ale není to část Ostravy. Zaplaťpánbůh.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 11. Archerr :

  davidb: :-) tak beru zpět, bývalý spoluobčane :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Dan :

  Mě by zajímalo, jak to je myšleno? Že někde bydlí romové je automaticky problém, nebo tam bydlí lidé, co dělají bordel a část z nich jsou romové?

  Přijde mi dost ubohé napsat ve zkratce „Bydlení tam je na nic, jsou tam romové“. Jasne, jsme v ČR, kde když někdo není bílý, zdravý, hetero tak je hned problém.

  Uvědomujete si vůbec, jak tahle generalizace poškozuje ty slušné? Ty slušné romy, kteří pracují, neberou dávky nad průměr běžné bílé rodiny a nedělají bordel. A často soboty a neděla ráno uklízí pozvracené ulice plné odpadků od bílé majority, která si musí víkendové večery (a nejen ty) léčit mindráky alkoholem.

  Ted si uvědomte, že nějaký slušný rom si přečte takový komentář. Třeba zde. Jak to na něj musí působit, i když se snaží zapadnout a hlavně zapadá, do společnosti? Já si od mala číst stupidní komentáře a slýchat narážky na rasu, tak opravdu dělal a opravdu bych pak už vše ostatní měl na párku.

  A mimochodem, tak jde jsou majorita je kriminalita nulová a vše uklizené a upravené, jak kdyby měl přijet král, viďte.

  Thumb up 12 Thumb down 5
 13. Archerr :

  Dan:nevím jestli je to na mne,z příspěvku paní Jany jsem pochopil že cikáni(není myšleno utočně sami se tak nazývají) v Opavě nebydlí, já na to reagoval že jich tam je poměrně dost.S Vaším příspěvkem souhlasím.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 14. Jana Vildungová :

  Archerr: Dobrý den, tak zeptejte náhodně vybraných občanů, kteří žijí v Příboru, Novém Jičíně, nebo i v Beskydech co si o Ostravě myslí. V lepším případě – paneláky (paneláková „kultura“), kriminalita, špína, arogance a celkově samé negace. To je bohužel holý fakt. A že je pár mladých, kterým se ta syrovost Ostravy líbí? To pochopitelně nezpochybňuji. Prozatím jsou statistiky neúprosné.

  Thumb up 6 Thumb down 21
 15. Jana Vildungová :

  Jana Vildungová: Počet obyvatel klesá.

  Thumb up 4 Thumb down 8
 16. Dan :

  Archerr: Děkuji že souhlasíte. Již chápu, jak jste to myslel. Děkuji

  Thumb up 3 Thumb down 0
 17. Archerr :

  Jana Vildungová: Madam já se obávám že žádné místo nemůže být ze všech pohledů dokonalé Negativní řeči na Ostravu zaznamenávám zejména od starších lidí jenž Ostravu znají jen z vlaku.Co znám mladší naopak oceňují širokou nabídku práce(oproti Opavě) a ještě před pár lety i levnější byty.Všude záleží na čtvrti a na jednotlivcích.V Opavě taky jsou opilci a v noci dělají bordel,věrte taky jsem si zažil.Jinak demografie a klesající počet obyvatel,nízká porodnost je všude.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 18. Archerr :

  Dan:Já rovněž děkuji.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 19. Tlusty :

  Jana Vildungová: Dobry den Jano. Obcas tady zabrousim do komentaru a vsimnul jsem si, ze ty Vase jsou dost negativni.. Uznavam, ze Ostrava a cely region ma problemu vic nez dost, ja z toho mnohdy taky nemam radost, ale nemelo by byt snahou vedeni kraje a mesta nabidnout obcanum prave tyto, jak pisete „sny o koncertnich halach a divadlech“? Jake mate reseni pro nas „zapadakov“ Vy – myslim to zcela vazne. Kritizovat umi kazdy, je ale potreba neco aktivne delat. Co byste, jako primatorka Ostravy, udelala Vy? Diky za nazor a at se dari!

  Thumb up 12 Thumb down 2
 20. thvari :

  Jana Vildungová: proč ne, ta malá města v našem kraji jsou pěkná a jejich obyvatelé mají právo tam šťastně bydlet a dokonce si o nás v Ostravě myslte, co chtějí :)

  rozjezd v centru začíná být cítit. ono tento typ složitých věcí jako rozvoj města, který je odvislý od mnoha lidí a mnoha samostatných projektů, má takovou zvláštní vlastnost, že se zdá, že to dlouho trvá a nic se jakoby nehýbe, aby pak najednou přišel velký zlom, který všechny překvapí.

  už teď je to cítit v gastronomii, protože otevřít podnik není tak složité a zdlouhavé jako postavit 400 bytů. Moravská Ostrava je oproti malým městům v podstatě jiný vesmír s kavárnama na každém kroku a pestrou směsí kuchyní. v Novém Jičíně ani Příboru si prostě dneska večer nezajdete na indickou, japonskou nebo korejskou kuchyni nebo neřeknete, hm, mám zrovna chuť na veganské jídlo, mořské plody, burgr nebo burrito. protože tam ten výběr není. a kdo ho bude chtít, no tak za ním pojede právě do centra Ostravy, zas tak daleko to není.

  a bude stačit pár dokončených větších projektů a bude to stejné s bydlením. chápu, že směrem od Příbora a N. Jičína přijíždíte přes Dubinu, ale pokud se někdo za pár let odváží projet město až do centra, možná se bude docela divit. :) všichni jsou zvaní :)

  Thumb up 14 Thumb down 1
 21. Svizzera :

  No vida, ještě nedávno se kritizovalo, že nový multifunkční dům vznikne uprostřed „ničeho“. Uplynulo pár měsíců a zdá se, že bude multi-dům obklopen až 14 bytovými domy. Tak teď jen věřit, že se vše povede!

  Thumb up 6 Thumb down 0
 22. davidb :

  Tlusty:
  Před nedávnem jsem to paní Janě také nabízel.
  Příští rok jsou komunální volby, může založit kandidátku, vyhrát je a měnit Ostravu k obrazu svému.
  je to vcelku jednoduché.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 23. Klára :

  Jana Vildungová: Jano, chtěla jste názor člověka z Beskyd. Tak tady ho máte: žiju v Beskydech (odjakživa), mladá nejsem (50+) a jsem obrovským fanouškem Ostravy. Má potenciál, neskutečně se zvedá a jde nahoru. Nejvíc blbých keců mají Ostraváci s omezeným viděním světa. Návštěvníci (ať už Pražáci nebo cizinci) i mlaďoši (co zde zůstanou po dokoníčení studia) bývají nadšeni – normální velkoměsto na vzestupu, blízko do Jeseníků, blízko do Beskyd, ceny nemovitostí stále nižší než zbytek ČR.

  Thumb up 16 Thumb down 3
 24. vojta :

  Vizualizace: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6835877963725053952/

  Thumb up 3 Thumb down 0
 25. vojta :

  Další vizualizace již na webu: https://www.ostravskezahrady.cz/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 26. Crazym :

  vojta: Ten jejich web psal asi Kulhavý se Zátopkem :DD Landek park – 10 minut na kole. Hlučínská štěrkovna – 20 minut na kole. Komenského sady – 5 minut pěšky. Centrum Ostravy – 20 minut pěšky :D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 27. balde :

  zrovna mi dnes na Facebooku, od pana Patrika Gančarčíka, MBA vyskočila nabídka na práci snů, abych ty byty prodával, tak začínám si myslet své o tomto projektu

  Thumb up 4 Thumb down 0
 28. Martin [msstavby.cz] :

  vojta: Kruhový půdorys s vodní plochou uprostřed a v přízemí a patře komerční prostory. Překonzolované části bytů. Tohle není dobré.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 29. Yann :

  Vizualizace: https://www.instagram.com/ja_architekti/?hl=cs

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.