Ostravica ve slepé uličce

„Po zralé úvaze a analýze stavu nemovitostí se společnost Amádeus Real rozhodla nabídnout Ostravici nejdříve ministerstvu kultury a následně městu Ostrava, jmenovitě obvodu Moravská Ostrava a Přívoz,“ řekl mluvčí firmy Jan Piskáček.

Mluvčí ministerstva kultury Markéta Ševčíková řekla, že až jim firma památku nabídne, rozhodne ministryně. Zájem ale zřejmě nebude. „Podobné nabídky obvykle odmítá, protože nemá peníze na rozsáhlejší opravy a využití zchátralých budov,“ vysvětlila Ševčíková.

zdroj: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. Aleš :

  Město, které, ač mým rodištěm a mnohaletým bydlištěm, mohu už jen nenávidět. Když si vzpomenu na ten úžasný interiér paní architektky Marie Frommerové, zábradlí a balustrády, točité schody z ořechového dřeva, v mezaninu instalovanou cukrárnu, je mi do breku… Místo toho dnešní obyvatelé jásají nad kontejmentem Nové karoliny… A není nikoho, kdy by ty asanace a devastace zastavil… Stará Ostrava (židovský hřbitov, krematorium, loubí na Velké ulici, jáma Šalamouna, hotel Palace a já nevím, co ještě) již léta mizí před očima a evidentně to nikomu nevadí

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. kika :

  Taky mi to vadí….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Summerboy :

  @Aleš: Tu patetičnost stranou… kvůli úžasnému interiéru paní architektky Marie Frommerové se svět nezboří. O devastacích nemluvte. Ostrava jako město se holt rozvíjí, něco mizí, jiné přichází. Neříkám, že současné architektonické počiny jsou vždycky hodné plesání, ale nenávist je silné slovo. Já jsem se své rodiště a dlouholeté bydliště naopak naučil milovat a mám z něj radost. Ale pokud Vám jde o opravu Ostravice, tak mně také. Ten humus, co se kolem ní točí a do jakého ji neschopní idioti dostali, je opravdu donebevolající.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. cigcag :

  To Aleš….jen tak, jak Ostrava naučí milovat Moromce…….

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.