Ostrava koupí Jatka

Město Ostrava koupí za 80 mil. kč objekt bývalé prodejny Bauhaus a historická Jatka.

Ačkoliv odhadní ceny jsou mnohem vyšší. Město podle ostravského primátora Tomáše Macury (ANO) usilovalo o zpětný odkup jatek bezmála deset let. „My jsme jednání s vlastníkem areálu obnovili loni v létě. Jsem rád, že jsme věc v tuto chvíli dotáhli do fáze, kdy rada města přijala materiál, který doporučuje zastupitelstvu uzavřít smlouvu o odkupu areálu, který zahrnuje jak prodejnu Bauhausu, tak přilehlé parkoviště i historickou budovu jatek,“ uvedl primátor s tím, že rozhodující slovo budou mít v příštím týdnu ještě zastupitelé.

Celý areál by měl v budoucnosti sloužit ke kulturním účelům. Bývalá prodejna se stane sídlem galerie moderního umění Plato. A to ještě letos. „Do Bauhausu se může přestěhovat už někdy na podzim. Tato budova nevyžaduje náročné úpravy. V tomto případě by to mělo jít rychle. Je třeba opravit na několika místech podlahu, část střechy a možná budovu natřeme,“ upřesnil Tomáš Macura s tím, že úpravy by mohly stát zhruba pět milionů korun.

Historická budova jatek ale bude podle vedení města tvrdší oříšek. „Budeme na ně muset nechat vypracovat statické posouzení a projekt obnovy. Nicméně záměrem je zachovat pochopitelně její historický ráz, navíc je samozřejmě památkově chráněná. I pokud jde o budovu jatek, máme záměr ji využít pro účely kultury jako výstavní plochu, a to jak interiér, tak exteriér. Máme v úmyslu v okolí vybudovat prostor pro street art, tedy umění venku,“ řekl ostravský primátor. Pokud návrh projde zastupitelstvem, v průběhu léta by měly být vyřízeny všechny administrativní záležitosti. Město chce hradit koupi z hospodářského přebytku.

jatka-ostrava

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Markéta :

  Dnes cca 15.30 bude na toto téma debata na ČT24.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  reportaz k bauhausu/jatkam/platu
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096902795-studio-6/216411010110823-studio-6-ii

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.